^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Eredic.cz

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Kultura

Články o knihách, filmech, koncertech, plesech a dalších kulturních událostech. 

Krásný den všem, jsem tu s pokračováním článku o knihách, které se mi ze všech, co jsem přečetla minulý rok, líbily nejvíc. První část článku je zde. A teď už se pojďme podívat na tu druhou šestku celé TOP 12 roku 2016.

Máme tu nový rok a já jsem se (možná trošku opožděně) rozhodla sesumírovat ten loňský. Z knižního hlediska samozřejmě. Probrala jsem se všemi šedesáti knihami, které jsem vloni přečetla a chtěla vybrat ty nejlepší. No ale jak jsem zjistila, právě to není vůbec nic jednoduchého. Nakonec je knih dvanáct. Proto si myslím, že bude lepší rozdělit článek na dvě části. Takže vás nyní čeká šest knih a v dubnu v druhé části zbylých šest. Teď už se pojďme podívat na dnešní šestku roku 2016.

Sníh, mráz, který vám zaleze hluboko pod kůži a štípe na rtech. Známe to všichni, prostě zima jak má být, ale ne všichni jsme milovníci tohoto ročního období. Hlavně pokud zrovna jedeme k babičce na nedělní kachnu se zelím a ujede nám autobus. My, knihomolové, si alespoň o volných víkendech takové počasí dokážeme užít. Nepachtíme se po zasněžených vrcholcích hor, ani nestojíme ve frontách na lanovku, s lyžemi na zmrzlých nohou.

Nastal vánoční čas a k němu patří pohoda, cukroví, pohádky, ale také dobré knihy. Já v tomto kouzelném období nejraději sáhnu po pohádkových příbězích nebo knihách, které se odehrávají o Vánocích. Už jsem jich pár za ta léta nashromáždila a právě o ty nejlepší z nich se s vámi chci podělit a představit vám je.

Darujte pod stromečkem filmové bestsellery. V nabídce obchodu DVD-premiery.cz naleznete například kolekce Pána prstenů a Hobita v sérii se 6 DVD nebo v prodloužené verzi se 36 DVD. Mezi novinkami na BLU-RAY formátu můžete vybírat z osvědčených oskarových filmů. Například Vykoupení z věznice Shawshank, Jason Bourne...

Umění je nejlepší investicí současnosti. Samozřejmě v prvé řadě pro svou duševní hodnotu a schopnost rozvíjet a formovat kulturu v nás i mimo nás. Ale v době nestability měny hraje velkou roli i při rozhodování, kam investovat. Umění se s roky zhodnocuje. Jeho hodnota stoupá úměrně s hodnotou měny. Takže v době, kdy za uložené naspořené peníze musíme bankám platit další naše peníze, patří nákup umění k opravdovému pokladu pro budoucnost.

Umění odjakživa pozdvihovalo ducha i kulturu národů. Není to jen obraz, keramika, hudba, tanec... Je to odkaz a jedinečnost samotného autora. Na uměleckých dílech je krásné to, jak jsou různorodá, jak odlišně může být jeden výtvor vnímán... Na stránkách www.galeriedominopraha.cz najdete celou řadu nádherných uměleckých děl od známých českých autorů, ale také od věhlasných světových umělců.

Maškarní, Halloween, různé párty a společenské tématické akce a samozřejmě Mikuláš, to jsou možnosti, jak se převléknout za někoho jiného a užít si bujaré veselí. Masky a kostýmy využívá lidstvo od pradávna. Chceme ohromit, zaujmout, vyrazit dech, pobavit... Jednou z nejčastěji využívaných masek jsou právě čerti.

Vtipný cestopis a zároveň příběh o lásce a putování po světě i do vlastního nitra s názvem Nalehko v našich sešněrovaných životech rozhodně oceníte. Být volný jako pták, moci se podívat kamkoli se mi zachce, bez zavazadel a ještě při tom poznat lásku? Zdá se vám to nemožné? Kdoví, jak málo nás někdy dělí od opravdového štěstí...

Originální popruh přes rameno, to je přesně doplněk, který váš fotoaparát potřebuje. Popruhy z kvalitního materiálu mají nadčasový vzhled v podobě puntíků různých barev. Pokud je fotografování váš koníček nebo práce, víte, jak je kvalitní popruh důležitý. Musí nejen bezpečně udržet drahý fotoaparát, ale zároveň i dobře sedět, aby nikde nedřel a netlačil. 

Už po staletí byl konec zimy a začátek jara brán jako začátek něčeho nového. Rodil se nový život, z chalup se větral zimní chlad a vyháněli pavouci, kteří přes zimu nalezli útočiště v koutech světnic a na půdách. A právě s touto dobou se pojí lidový zvyk vítání jara, kdy lidé vynášeli z vesnice smrt a přiváděli do ní léto, slunce a nový život.

Malovaná vajíčka, zajíčci, mazance. To všechno a ještě mnohem víc je symbolem Velikonoc. Křesťané si v tomto období připomínají velkou oběť Ježíše Krista, který pro lidstvo položil na kříži svůj život. Za tento skutek byl vzkříšen a povznesen na nebesa, aby našel své místo v blízkosti Božího trůnu. I když jsou Velikonoce v povědomí široké veřejnosti tak trochu ve stínu Vánoc, v křesťanské liturgii se jedná o nejvýznamnější svátky roku.

Praha. Metropole České republiky. Centrum kulturního, politického a společenského života. A také bydliště mnoha slavných osobností. Ať už jsou to politici, umělci, podnikatelé, všichni jsou více či méně slavní. Denně se o nich dočítáme v novinách, sledujeme jejich osudy v televizi a lajkujeme jejich příspěvky na sociálních sítích. Je ale jedna osobnost, která stojí poněkud stranou všeho tohoto dění. A i přes to jí navštěvují denně stovky lidí, upínají k ní své zraky a mnohdy jí prosí o radu nebo pomoc.

Bylo, nebylo. Ale spíš bylo! Takhle podobně začíná snad každá pohádka. I ta nejnovější, která se v našich kinech objevila letos v únoru. Jmenuje se Řachanda a má přesně to, co velcí i malí od pohádek očekávají.

Nakladatelství Metafora je u svých čtenářů známé kvalitou vydávaných knih. Ať už jde o beletrii, detektivní knihy, rádce pro šikovné ruce, encyklopedie, chovatelské příručky nebo právě ezoterické knihy. V edici Ezoterika najdete knihy o meditaci, minulých životech, o zvládání stresu, auře a o mnoha dalších zajímavých věcech. 

Už mnoho let se v různých nákupních centrech setkáváme se záplavou srdíček, růžových plyšových zvířátek nebo bonboniér, které kupujeme svým milovaným u příležitosti svátku zamilovaných. Tento den je zasvěcený svatému Valentýnovi. Někteří lidé si myslí, že je to importovaný americký svátek, který má za úkol jen manipulovat veřejnost a donutit jí utrácet peníze. Málokdo ale ví, že Valentýn je skutečná postava, která ale nepochází z Ameriky.

Když se řekne vúdú, mnoho lidí si představí figurku propíchanou špendlíkem, nebo kohouta zmítajícího se ve smrtelné křeči poté, co kouzelník usekl hlavu a začal stříkat čerstvou krev kolem sebe.

Když Petr Holeček psal začátkem února 2004 pro jeden hudební server recenzi na tehdy nejnovější CD Zuzany Navarové, zakončil recenzi slovy: „Deska je prosycena jakousi zvláštní nostalgickou náladou a je znát, že Zuzana Navarová stojí v kramflecích opět pevněji a „světověji“.“ Kdo mohl tušit, že na sklonku téhož roku nebude Zuzana stát nikde a toto album je jejím posledním. Zemřela 7.12.2004 ve věku 45 let. Bojovala s nemocí dlouho a „sama“. Hudební ani okolní svět netušil, že trpí rakovinou a cirhózou jater. Věděli to jen nejbližší a přátelé. Kdo byla Zuzana Navarová? Dalo by se napsat, že famózní zpěvačka, skladatelka a textařka. Nicméně byla především velkou osobností, což dokládá celý její život, který můžeme znát. 

Podle evangelia svatého Matouše dorazili tři učenci z Východu do Jeruzaléma ke králi Herodovi a ptali se ho, kde se nachází právě narozený židovský král. Že prý viděli na východě hvězdu, která zvěstovala jeho zrození. Herodes je pověřil, aby následovali její zář a posléze mu podali zprávu o vzácném novorozenci. Učenci kráčeli tam, kam je vedla hvězda. A ta se zastavila přesně nad jeslemi, ve kterých uspávali Marie s Josefem novorozeného Ježíška.

Moudrá pranostika praví: Lucie noci upije, ale dnu nepřidá. Svátek svaté Lucie připadá v českých zemích na 13. prosince. Kdo ale byla světice, jejíž památka stojí trochu ve stínu Mikuláše a Vánoc?

Sychravý podzimní večer, lehký deštík, tma a všeobecně nevlídno. Ale ne všude. V sále jednoho malého zámečku na okraji Prahy se na chvíli otevřely dveře a jimi bylo možné projít na pařížský bulvár, posadit se do kavárny na Elysejských polích nebo se jen tak toulat po Montmartru. Nádherné šansony tam svým nezaměnitelným hlasem přednesla elegantní žena a Francouzka každým coulem, paní Chantal Poullain.

Málokdo si dovede představit vánoční nadílku bez knihy. Jeden až dva kousky patří mezi nezbytnou součást dárků. Jsou romány, které patří ke klasice a ještě dovednou vyvolávat vzpomínky na dětství u dospělých a vidinu dobrodružství u dětí. Jedním z nich jsou příběhy rošťáka Toma Sawyera. 

Málokterý den je nabitý takovou magií, jako právě ten, ve kterém vstupuje měsíc do úplňku. Přesně v ten den je jeho síla největší a stává se tak ochráncem všech, kteří jsou pod rouškou noci vystaveni nebezpečí nebo neznámému zlu.

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak vytvořit screen obrazovky

Občas potřebujeme udělat screen (foto) obrazovky našeho počítače, abychom mohli někomu jinému poslat potvrzení, nebo si uchovat vzpomínku, důkaz apod. Jak na to? Připravili jsme jednoduchý návod krok za krokem s fotografiemi pro snazší orientaci. Návod je vytvořený v operačním systému Windows 7,  u jiných OS budou drobné odlišnosti, ale základ je stejný. A protože nám na Venilafi soutěže běží jedna hra, pro kterou je screen třeba, je návod ušit na míru této situace. Pusťme se tedy do práce...

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

Upoutávky

Eniologie člověka

Člověk. Bytost vzešlá z lůna přírody. Výsledek složitých procesů vývoje, který se dostal do popředí před ostatní živočišné druhy. Kromě základních životních potřeb se u něj objevila postupně i potřeba zcela specifická. A tou je touha po poznání a dobrání se podstaty existence samé.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena