^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Máme tu nový rok a já jsem se (možná trošku opožděně) rozhodla sesumírovat ten loňský. Z knižního hlediska samozřejmě. Probrala jsem se všemi šedesáti knihami, které jsem vloni přečetla a chtěla vybrat ty nejlepší. No ale jak jsem zjistila, právě to není vůbec nic jednoduchého. Nakonec je knih dvanáct. Proto si myslím, že bude lepší rozdělit článek na dvě části. Takže vás nyní čeká šest knih a v dubnu v druhé části zbylých šest. Teď už se pojďme podívat na dnešní šestku roku 2016.


Sirotčinec slečny Peregrinové – kniha třetí – Knihovna duší
Ransom Riggs


Jistě je všichni znáte, nebo jste o nich alespoň slyšeli. Podivní a trilogie Sirotčince od Ransoma Riggse. Do povědomí všech lidí (tedy i nečtenářů) se dostali i díky filmu, který nás čtenáře trošku zmátl. Protože si říkáme: „Je to jednička? Nebo dvojka? Nebo slátanina všech tří dílů dohromady? Bůhví… uvidíme, jestli bude další filmové zpracování a tím se rozhodneme.“ Polovina čtenářů Sirotčinec zbožňuje a polovina ho nemusí. Dlouho očekávaný třetí díl vyšel v dubnu a fanoušci jásali. Všechny obálky této série jsou prostě „podivně překrásné“ (ty nefilmové tedy) a dobové fotografie uvnitř knih dotvářejí celkovou tajemně podivnou atmosféru. Anotaci k této knize myslím ani přikládat nemusím, protože kdo četl první dva díly, tak jí nepotřebuje. A kdo nečetl, měl by začít s prvním dílem této trilogie Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

V šedých tónech – Ruta Sepetys


Spisovatelka Ruta Sepetys byla pro mě objevem roku 2016. Přečetla jsem od ní hned všechny její knihy a stala se mojí oblíbenou autorkou. Tento román jsem měla na seznamu už delší dobu, ale vrhla jsem se na něj až těsně před tím, než vyšlo její třetí dílo Sůl moře. Knihu na toto téma jsem nikdy nečetla. Jak lidé z gulagů žili, nebo spíše přežívali a jak obrovskou zimou trpěli… Neskutečné, co vše se dá přežít. V šedých tónech je velice silný příběh, který by si měl přečíst každý.

Anotace: Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů vrazí ale sovětská tajná policie a společně s její matkou a bratříčkem jí odvlečou pryč. Čeká jí deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat urážky, bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a taky lásce k výtvarnému umění.

Sůl moře – Ruta Sepetys


Tato kniha je poslední, kterou zatím Ruta napsala a je prostě úžasná. Sůl moře je román o lidské naději, víře, lásce, odhodlání a obětování se pro druhé. Příběh je stavěný na základě skutečných událostí zkázy lodi Wilhelm Gustloff, která byla největší tragédií v dějinách mořeplavby.

Anotace: V roce 1945 se druhá světová válka chýlila ke svému konci a poblíž Východního Pruska se tisíce uprchlíků vydalo na pouť za svobodou a většina z nich měla co skrývat. Mezi nimi i Joana, Emilia a Florian, jejichž cesty se zkřížily na lodi, která slibovala spásu. Jmenovala se Wilhelm Gustloff. Donuceni okolnostmi drží při sobě, ale když se svoboda zdá na dosah, udeří tragédie. V tu chvíli je naprosto jedno, které jste národnosti a kultury či jaký je váš společenský status. Všech deset tisíc lidí na palubě bojuje za jedinou věc: přežít.

Sběratelka parfémů – Kathleen Tessaro


Tahle kniha mě velice překvapila. Moc jsem od ní neočekávala a nakonec jsem jí hltala rychlostí blesku. Sběratelka parfémů je neuvěřitelně čtivý životní příběh dvou oslnivých žen, se kterými se osud nemazlil, plný pohřbených tajemství a dávných vzpomínek. Minulost se zde prolíná s přítomností a román je prostě skvělý.

Anotace: Dva životy, dvě ženy, současnost i minulost v Paříži, ztracené tajemství vepsané v parfémech. Nedávno provdaná Grace Munroeová nezapadá do společenské smetánky Londýna padesátých let, manželství se moc nedaří a sama je nespokojená. Najednou obdrží dopis z právnické kanceláře. Má přijet do Paříže, kde na ni čeká dědictví. Potíž je však v tom, že žádnou Evu d´Orsey vůbec nezná.

Pátrání po její totožnosti zavede Grace o celá desetiletí zpět, do New Yorku, Monte Carla, Paříže a Londýna dvacátých let. Pozvolna odkrývá záhadu geniálního tvůrce parfémů a jeho múzy, jíž se kdysi stala právě Eva. Ve třech jedinečných vůních se vášnivý parfumér pokusil zachytit celou její bytost, její esenci, a učinil ji tak nesmrtelnou. Příběh Evy d´Orseyové nadobro změní Gracin život – je nucena si vybrat zda bude žít podle očekávání společnosti nebo půjde svou vlastní cestou

Tmavé stěny Willardu – Ellen Marie Wiseman


Naopak od této knihy jsem čekala mnoho a má očekávání byla naplněna. Román jsem přečetla za nedělní odpoledne, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout, dokud jsem nebyla u posledních stránek. Příběh vychází z historických faktů, postavy jsou nereálné, ale popisovaná místa jsou skutečná. Jsou zde také popsané způsoby léčby, které se opravdu prováděly v různých ústavech pro choromyslné po celém světě.

Anotace: Izzy je sedmnáct a je poloviční sirotek. Žije u pěstounů a okolnosti smrti jejího otce jsou víc než tragické. Nešťastná dívka najde vítané vytržení, když v místním zrušeném psychiatrickém sanatoriu najde starý deník. Objeví v něm okno do své vlastní minulosti. – Claře Cartwrightové bylo v roce 1929 právě osmnáct let. Zmítá se mezi autoritativními rodiči a láskou k italskému přistěhovalci. Když odmítne vnuceného ženicha, nechá ji otec zavřít do soukromého útulku pro duševně choré… I když se Izzy musí porvat s potížemi spjatými s novým životním začátkem, Clařin příběh ji stále poutá k dávné minulosti. Pokud Clara opravdu nebyla duševně nemocná, může to nějak objasnit i Izzyino trauma? Pátrání po Clařině osudu přiměje Izzy přehodnotit vlastní životní rozhodnutí – s šokujícími důsledky.

Nalehko – Clara Bensen


Na knihu jsem se moc těšila. Miluji totiž cestování a také čtení o něm. Možná jsem čekala víc toho poznávání cizích zemí a míň filozofování, ale přesto mě nadchla. Nalehko je skvělá cestovací bláznivá story podle skutečnosti o toulání napříč Evropou a poznávání různých kultur. Možná i s něčím navíc. Ale nečekejte nějaký klasický cestopis, protože ten to rozhodně není.

Anotace: Dva lidé, tři týdny, osm zemí a žádná zavazadla… Svérázná americká dvojice vyráží na neuvěřitelnou cestu. Jednadvacet dní, osm zemí, skoro pět tisíc kilometrů. Žádné plány, žádné hotely a žádná zavazadla. A žádné šaty na převlečení. On má jen to, co se mu vejde do kapes, ona si bere kabelku. Nejdříve si koupí letenku do Istanbulu. Pro začátek. Jako novodobí tuláci bez tíže pak pokračují dál. Řecko, Chorvatsko, Maďarsko, Skotsko, Anglie… Když se pak vracejí, ve stejných šatech, v jakých vyjeli, vezou si domů něco víc než suvenýry.

Doufám, že jsem vás alespoň trošku navnadila a nějaká kniha vás zaujala. Podle mě jsou všechny skvělé a ty v druhém díle mého článku budou stejně dobré, ne-li lepší. Takže se určitě máte na co těšit…

Veronika Hladíková, Knihy na cestách


Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hlíva ústřičná pro přípravu jídel i pro zdraví

Hlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Originální přání, tašky, bytové doplňky...

Každý člověk je světový unikát. Stejně tak každý den našeho života je naprosto jedinečný a neopakovatelný. Lidé, kteří jsou si výjimečností vlastní i druhých vědomi, se rádi obklopují originálními věcmi. Proto jsou handmade výtvory tolik ceněné a vyhledávané. V obchodě Puntik najdete např. nádherná přání, bytové doplňky, nebo třeba recyklované tašky z rifloviny a dalších materiálů.

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

Upoutávky

Fitness Nutrition

Moderní doba si žádá stále dokonalejší výsledky. A poskytuje modernější prostředky, jak jich dosáhnout. Platí to jak v technice, umění, sportu, tak v oblasti zdravého životního stylu. Do oblasti zdravého životního stylu patří samozřejmě i fitness, kde jsou hojně užívány různé potravinové doplňky pro rychlejší dosažení optimálního výsledku. Při aplikaci těchto doplňků je velmi důležitá jejich kvalita, která může velmi silně ovlivnit nejen výsledek cvičení, ale také zdraví uživatele.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena