^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

I když pohled z okna tomu zrovna nenasvědčuje, podle kalendáře by mělo být jaro.  Období, ve kterém se rodí nový život. Rostliny, zvířata i lidé. Ve všem se probouzí životní síla. Po tisíce let se právě v tento čas vykonávají posvátné obřady na oslavu plodnosti, přírodních sil a magického ducha přírody. Jedním z obřadů, který v jistým způsobem upravené podobě přetrval dodnes, je i všem známé pálení čarodějnic.


Tento zvyk má kořeny v pohanských dobách, kdy lidé věřili, že se otevírá země a vydává své poklady. Noc z 30. dubna na 1. května byla považována za magickou, protože se nachází přesně na rozhraní mezi prvním jarním dnem a letním slunovratem. Staří Keltové tuto noc brali jako oslavu příchodu jara a tepla. Dodnes se podle jejich kalendáře svátek nazývá Beltain.

Pro stoupence tradiční katolické víry je magická noc nocí filipojakubskou. 1. květen je v katolickém kalendáři svátkem apoštolů Filipa a Jakuba. V dobách raného křesťanství se pravděpodobně oslava tohoto svátku hodila jako zástěrka pro pohanský rituál, kterého se lidé nechtěli jen tak snadno vzdát.

Zvláště v anglosaských zemích bývá čarodějnická noc označována jako Valpuržina. Její patronkou je svatá Valburga – anglická misionářka, která v osmém století zastávala úřad abatyše benediktinského kláštera v Tauberbischofsheimu. Je považována za ochránkyni matek v šestinedělí, patronkou úrody, plodnosti a drží nad lidmi ochrannou ruku před bleskem.


Podle představitelů inkvizice se slétaly čarodějnice na prokletých místech k magickým obřadům, aby posílily svou sílu a mohly tak lépe škodit svému okolí. Ideální byly například vrcholy kopců, popraviště nebo místa, kde se stala nějaká tragédie. Popel z čarodějnických ohňů byl považován za zaručený prostředek pro zvýšení plodnosti polí a stromů.

Postupem času svátek ztratil magický nádech a stal se spíše symbolem očištění. V ohnivých hranicích se spalují staré větve a klestí. Znamená to jakýsi úklid – vnější i vnitřní. Lidé se scházejí, veselí se, popíjejí a těší se ze společnosti přátel. A 1. května se probudí očištěni a posíleni pro další, novou etapu života.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Křehká a přitom živelná a exotická krása orchidejí a tilandsií

Prosluněný byt je idálním místem pro pěstování exotických orchidejí a tilandsií. Za péči se odmění svou krásou. Můžete díky nim proměnit váš byt v nádhernou tropickou zahradu, kde se budou všichni cítit příjemně. Stačí vám k tomu rostliny, dobře připravené pro pěstování v našich končinách a pár dobrých rad. Především na tyto dvě skupiny rostlin se zaměřuje i rodinné zahradnictví Lukscheiter.eu. Pan Lukscheiter se věnuje pěstování rostlin celý život. V roce 1990 založil zahradnictví a celé roky přispívá velkou měrou ke zdárnému pěstování a množení rostlin v našem klimatu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jaký stojan pro vánoční strom

Čas Vánoc se neúprosně blíží. Kdo si vše dobře rozplánoval, už má dárky skoro nakoupené a v prosinci se bude zabývat už jen cukrovím, kaprem, stromkem a příjemnou vánoční atmosférou na každém kroku. Jak velký stromek na Vánoce míváte? Vysoký 1 metr, 2 metry nebo dokonce 4metrový? Na každý je třeba jiný typ stojanu. Ve všech případech je třeba, aby strom ve stojanu bezpečně vydržel po celou dobu svátků.

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

Upoutávky

Swifter.cz – kvalitní kožené produkty, vyrobené v ČR

Nic není klasičtějšího pro moderního muže, než tradiční kožený opasek. Internetový obchod Swifter.cz nabízí nejen kožené opasky, ale i provazová vodítka a obojky pro psy. Součástí nabídky jsou i předměty důležité pro přežití v přírodě.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena