^Zpět nahoru

logo

Nezestarni.cz

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Von-hanke.cz

Přihlášení

Eredic.cz

Enioshop.cz

T-zbozi

Kouzelné světelné dekorace

Místo obyčejné lampičky rozsvítíte dítěti na spaní okouzlujícího svítícího méďu. Vedle gauče postavíte svítící stromek, do tmavého koutu umístíte svítící hvězdu... Všechno to jsou malé dekorace, které vykouzlí velkou atmosféru tepla a bezpečí.

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Recepty

Osvědčené recepty redakce i našich čtenářů. 

Superpotraviny, RAW a bezlepkové potraviny, přírodní kosmetika v nejčistší podobě a další produkty nám pomáhají žít co nejdzravěji. A právě takový sortiment najdete v internetovém obchodě Harera.cz. Například kosmetika značky Natura Siberica je vyrobená z volně rostoucích bylin v naprosto čisté přírodě na Sibiři.

Zima je období, kdy býval, ale stále ještě bývá, jídelníček méně pestrý a chudší především o sezónní ovoce a zeleninu. V žádném případě nemusí být nudný. Z jižních zemí k nám proudí ovoce, zelenina i další výborné potraviny. Internetový obchod Oliva-gourmet.cz nabízí pochoutky ze Španělska, které nikde jinde v ČR nekoupíte.

Víte, že med přímo od včelaře, který chová včelky například někde v chráněné krajině je nesrovnatelně lepší, než med koupený v hypermarketech? Nebo třeba olivy ze španělských, sluncem zalitých olivových hájů, pečlivě pěstované v přírodním prostředí, takže není třeba zbytečných urychlovačů apod., jsou luxusní pochoutkou. Na e-shopu Oliva-gourmet.cz najdete extra panenský olivový olej, olivy a další delikatesy ze Španělska ve vysoké kvalitě.

Už od časů našich babiček byla nejdostupnější a také nejlépe zásobenou lékárnou příroda. Poskytovala daleko účinnější a šetrnější léky, než které nabízela klasická humánní medicína. Kromě klasických bylinek se najdou i mnohem záhadnější a ve svých účincích až zázračně účinné organismy, které kromě chuti a vůně poskytují lidem i své léčivé účinky.

Rádi vaříte, pečete, zkoušíte v kuchyni nové chutě a experimenty? Patří vanilka k ingrediencím, které běžně používáte nebo jste o ní zatím spíše slýchávali? Zapojte se do zajímavého projektu Vanilková kuchařka k zapůjčení. Na facebooku ve stejnojmenné skupině si můžete zarezervovat půjčení kuchařky na 4 dny zdarma, vyzkoušet recepty a poté je sdílet s ostatními nadšenými gurmány.

Recept byl zaslán do Letní receptové soutěžeNa těsto pro kulatou formu o průměru 22 cm bude potřeba: ½ hrnku cukru krupice, 60g másla, 200g kysané smetany, 2 vejce, hrnek hladké mouky, lžička prášku do pečiva, hrnek kokosu, ¼ hrnku mléka, sůl.
Dále 3-4 banány.
Na sirup: 2 lžíce másla, lžíci citronové šťávy, 4 lžíce hnědého cukru, 4 lžíce vody.

Blíží se léto a s ním také zahradní grilování, pikniky v trávě a daleké cesty za mořem. Možná si vzpomenete, že první, co jste mohli spatřit po cestě ještě dřív než samotné moře, byly olivovníky. Nekonečné lány ztepilých stromků oznamujících, že právě tady končí vám tak blízká vegetace a začíná ta vcelku neznámá, exotická. Slunce, olivy, sklenka vína a pláž... Vypravme se na cestu do časů bájí a mýtů.

Pro každou správnou ženu je královstvím kuchyně se vším, co k tomu patří. Zakládá si na různorodém sortimentu nádobí, které jí co nejvíce usnadňuje přípravu všemožných pokrmů. Kuchyňské nádobí však díky neúprosnému zubu času stárne a ztrácí svou původní přitažlivost. Můžete se také stát přímým svědkem různých kuchařských katastrof. K mytí nádobí se také nemusíte vždy dostat ihned po skončení vaření. Sednete si k večeři, konečně si vydechnete po náročném dni, najíte se a pak si třeba jen na chvilku spolu s dětmi a manželem sednete k filmu. Nádobí nemělo možnost se odmočit, špína na něm zasychá a vy zlomek příštího dne strávíte úmorným drhnutím každého kuchyňského kousku a říkáte si, že už nikdy nebudete vařit tak zbytečně náročná jídla. Nebo že budete nádobí mýt ihned po tom, co dovaříte. Ale příště se stejně všechno opakuje nanovo.

Žádná oslava se nemůže obejít bez sladkých dezertů. Proto aby nejen krásně chutnaly, ale také vypadaly, je zapotřebí vyzdobit podávané cukrovinky tak, aby nad nimi zaplesalo srdce každého mlsouna. Nemusíte už smutně postávat u cukrárenských vitrín s precizně nazdobenými dorty a cukrovím. O laskominy, esteticky doladěné k dokonalosti, se můžete pokusit i doma. Máte-li suroviny potřebné na zdobící hmotu, různé speciální kuchyňské pomůcky na zdobení a také samozřejmě – notnou dávku odvahy a manuální zručnosti.

Období napoleonských válek bylo pro Evropu přelomu 18. a 19. století pohromou, která smetla nejen mnohé jedince, ale také nejmocnější politický útvar novověku - Svatou říši římskou národa německého. Bortily se trůny, panovníci byli svrženi a místo nich nastupovali noví, kterým požehnal malý velký vládce Francie, Napoleon Bonaparte. Ještě dlouho poté, co odplul na ostrov Svatá Helena, aby tam dožil ve vyhnanství, se celý kontinent vzpamatovával.

Nejlepší recepty jsou ty odzkoušené. Nejenom že hotové jídlo je dobré, ale obvykle jsou i rychlé na přípravu a halvně k nim všechny potřebné ingredience sežente snadno. Autorka dnešního sovědčeného receptu poslala návod na přípravu jednoduché rychlé hrníčkové vláčné buchty.  Recept byl zaslán do soutěže s recepty o vůni Avon Be...Romantic EDT. 

Narozeniny. Svatba. Nejrůznější výročí. Nebo jen tak pro radost. To vše jsou příležitosti, ke kterým se hodí opatřit dort. Sladká nádhera, která potěší jak chuťové buňky, tak i oko. Lidská fantazie je neomezená a stejně neomezené jsou v současné době i možnosti pro výrobu dortů.

Na těsto pro Jednoduché ořechové rohlíčky potřebujeme 50 dkg ořechů, 60 dkg mletého cukru, 10 dkg strouhanky, 10 dkg pol, mouky, 4 vejce. Jako první si vše smícháme dohromady. Těsto vyválíme, vykrajujeme rohlíčky a dáme péct na 120 stupňů. Uděláme krém např. máslo, cukr, pudink. Trubičkou dáme na rohlíčky krém a namočíme do čokolády. Jsou výborné, měkké, trošku křupavé a vždy jsou jako první pryč. Recept byl zaslán do soutěže s recepty o vůni Avon Be...Romantic EDT.

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Vychytávky do kuchyně

Jak ušetřit trochu času, nebo lépe ochránit nádobí, linku, vlastní pokožku...? Jak snadněji a přitom šetrně odstranit mastnotu a připáleniny ze sporáku, digestoře apod.? Existuje velké množství vychytávek, rad a tipů. Některé z nich vám prozradíme. 

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE II EDP

Parfémovaná voda SIGNATURE II EDP je jako dračice mezi vůněmi. Silná, pronikavá, intenzívní. Poslední dvě testované parfémované vody se dají přirovnat k mírnému vánku a vichřici. Takový byl mezi nimi rozdíl. MARIYAM EDP jemná jako vánek pro ženy křehké, romantické, tajemné a SIGNATURE II EDP od stejné značky Royal Diwan Group, ale vůně, která svou silou skoro až „vyrazí dech“. Parfém určitě není pro „šedé myšky“. Naopak vynikne na ženě odvážné, extravagantní, sebevědomé, úspěšné...

Upoutávky

Dishmatic - kouzelná sada do kuchyně

I když máte doma myčku, pořád se najde dost nádobí, které je třeba umýt v ruce. A pokud myčku nemáte, je to obvykle celá hora nádobí každý den. S našimi čtenáři jsme vyzkoušeli skvělého pomocníka na mytí. Výrobky Dishmatic jsme testovali v běžném domácím provozu. A shledali jsme, že je to pomocník vskutku účinný, nádobí bylo pohodlněji a rychleji umyté, ruce zůstaly krásné a nedotčené saponátem a díky velikosti se násada s houbičkou či jiným nástavcem dostala snadno i do úzkých hrdel sklenic, dětských skleniček apod. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena