^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Proč pít čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

Čerstvě vymačkaná šťáva z ovoce a zeleniny obsahuje maximum vitamínů, minerálů, enzymů a dalších zdraví prospěšných látek, které z ovoce můžete získat. Jakákoli úprava tyto látky znehodnocuje. Reklamy na džusy jsou sice krásné a působivé, ale čerstvá šťáva je vždycky lepší a zdravější, než cokoli konzervovaného, ať už k tomu výrobce připíše cokoli.

Recepty

Osvědčené recepty redakce i našich čtenářů. 

Od dob antiky vládcové věřili, že přináší štěstí. Skráně ozdobené jeho snítkami znamenaly vítězství a úspěch. Už jen jeho jméno představuje vznešenost a noblesu a tu si zachoval až do dnešních dnů. Laurus nobilis. Vavřín vznešený.  Jeho snítkami byli dekorováni vládci i vítězové nejrůznějších klání. Proto se pro něho vžilo označení laureát.

Už naše babičky říkaly: Před heřmánkem smekni, před bezem klekni. Černý bez je jedna z nejmocnějších léčivek v naší přírodě. Květy a plody se po staletí používají k přípravě nejrůznějších lektvarů, tinktur, vín a čajů. Listy a kůra se v minulosti používaly zevně k obkladům proti revmatismu nebo jako prevence proti křečím. Odvar z květů podporuje pocení, rozpouští hlen a je močopudný. Snižuje teplotu, mírní teplotu a kašel. Čaj z bezového květu je účinným pomocníkem proti zažívacím potížím, plynatosti, nevolnostem a pomalému trávení. Bezové květy jsou nejen krásnou ozdobou přírody, léčivem, ale mají i své využití v kuchyni. Dají se konzumovat obalené v těstíčku a smažené jako květák. Tomuto pokrmu se říká kosmatice. Velmi lahodná je i bezinková limonáda. Její příprava je velmi nenáročná.

Superpotraviny, RAW a bezlepkové potraviny, přírodní kosmetika v nejčistší podobě a další produkty nám pomáhají žít co nejdzravěji. A právě takový sortiment najdete v internetovém obchodě Harera.cz. Například kosmetika značky Natura Siberica je vyrobená z volně rostoucích bylin v naprosto čisté přírodě na Sibiři.

Zima je období, kdy býval, ale stále ještě bývá, jídelníček méně pestrý a chudší především o sezónní ovoce a zeleninu. V žádném případě nemusí být nudný. Z jižních zemí k nám proudí ovoce, zelenina i další výborné potraviny. Internetový obchod Oliva-gourmet.cz nabízí pochoutky ze Španělska, které nikde jinde v ČR nekoupíte.

Víte, že med přímo od včelaře, který chová včelky například někde v chráněné krajině je nesrovnatelně lepší, než med koupený v hypermarketech? Nebo třeba olivy ze španělských, sluncem zalitých olivových hájů, pečlivě pěstované v přírodním prostředí, takže není třeba zbytečných urychlovačů apod., jsou luxusní pochoutkou. Na e-shopu Oliva-gourmet.cz najdete extra panenský olivový olej, olivy a další delikatesy ze Španělska ve vysoké kvalitě.

Už od časů našich babiček byla nejdostupnější a také nejlépe zásobenou lékárnou příroda. Poskytovala daleko účinnější a šetrnější léky, než které nabízela klasická humánní medicína. Kromě klasických bylinek se najdou i mnohem záhadnější a ve svých účincích až zázračně účinné organismy, které kromě chuti a vůně poskytují lidem i své léčivé účinky.

Rádi vaříte, pečete, zkoušíte v kuchyni nové chutě a experimenty? Patří vanilka k ingrediencím, které běžně používáte nebo jste o ní zatím spíše slýchávali? Zapojte se do zajímavého projektu Vanilková kuchařka k zapůjčení. Na facebooku ve stejnojmenné skupině si můžete zarezervovat půjčení kuchařky na 4 dny zdarma, vyzkoušet recepty a poté je sdílet s ostatními nadšenými gurmány.

Recept byl zaslán do Letní receptové soutěžeNa těsto pro kulatou formu o průměru 22 cm bude potřeba: ½ hrnku cukru krupice, 60g másla, 200g kysané smetany, 2 vejce, hrnek hladké mouky, lžička prášku do pečiva, hrnek kokosu, ¼ hrnku mléka, sůl.
Dále 3-4 banány.
Na sirup: 2 lžíce másla, lžíci citronové šťávy, 4 lžíce hnědého cukru, 4 lžíce vody.

Blíží se léto a s ním také zahradní grilování, pikniky v trávě a daleké cesty za mořem. Možná si vzpomenete, že první, co jste mohli spatřit po cestě ještě dřív než samotné moře, byly olivovníky. Nekonečné lány ztepilých stromků oznamujících, že právě tady končí vám tak blízká vegetace a začíná ta vcelku neznámá, exotická. Slunce, olivy, sklenka vína a pláž... Vypravme se na cestu do časů bájí a mýtů.

Pro každou správnou ženu je královstvím kuchyně se vším, co k tomu patří. Zakládá si na různorodém sortimentu nádobí, které jí co nejvíce usnadňuje přípravu všemožných pokrmů. Kuchyňské nádobí však díky neúprosnému zubu času stárne a ztrácí svou původní přitažlivost. Můžete se také stát přímým svědkem různých kuchařských katastrof. K mytí nádobí se také nemusíte vždy dostat ihned po skončení vaření. Sednete si k večeři, konečně si vydechnete po náročném dni, najíte se a pak si třeba jen na chvilku spolu s dětmi a manželem sednete k filmu. Nádobí nemělo možnost se odmočit, špína na něm zasychá a vy zlomek příštího dne strávíte úmorným drhnutím každého kuchyňského kousku a říkáte si, že už nikdy nebudete vařit tak zbytečně náročná jídla. Nebo že budete nádobí mýt ihned po tom, co dovaříte. Ale příště se stejně všechno opakuje nanovo.

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SAMURAI EDP

SAMURAI EDP je dámský parfém s naprosto odpovídajícím názvem. Pokud za názvem vidíte legendární samurajské bojovníky, houževnaté, plné energie, síly a vitality, pak přesně to samé můžete očekávat od této pozoruhodné vůně.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena