^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Recepty

Osvědčené recepty redakce i našich čtenářů. 

Od dob antiky vládcové věřili, že přináší štěstí. Skráně ozdobené jeho snítkami znamenaly vítězství a úspěch. Už jen jeho jméno představuje vznešenost a noblesu a tu si zachoval až do dnešních dnů. Laurus nobilis. Vavřín vznešený.  Jeho snítkami byli dekorováni vládci i vítězové nejrůznějších klání. Proto se pro něho vžilo označení laureát.

Už naše babičky říkaly: Před heřmánkem smekni, před bezem klekni. Černý bez je jedna z nejmocnějších léčivek v naší přírodě. Květy a plody se po staletí používají k přípravě nejrůznějších lektvarů, tinktur, vín a čajů. Listy a kůra se v minulosti používaly zevně k obkladům proti revmatismu nebo jako prevence proti křečím. Odvar z květů podporuje pocení, rozpouští hlen a je močopudný. Snižuje teplotu, mírní teplotu a kašel. Čaj z bezového květu je účinným pomocníkem proti zažívacím potížím, plynatosti, nevolnostem a pomalému trávení. Bezové květy jsou nejen krásnou ozdobou přírody, léčivem, ale mají i své využití v kuchyni. Dají se konzumovat obalené v těstíčku a smažené jako květák. Tomuto pokrmu se říká kosmatice. Velmi lahodná je i bezinková limonáda. Její příprava je velmi nenáročná.

Superpotraviny, RAW a bezlepkové potraviny, přírodní kosmetika v nejčistší podobě a další produkty nám pomáhají žít co nejdzravěji. A právě takový sortiment najdete v internetovém obchodě Harera.cz. Například kosmetika značky Natura Siberica je vyrobená z volně rostoucích bylin v naprosto čisté přírodě na Sibiři.

Zima je období, kdy býval, ale stále ještě bývá, jídelníček méně pestrý a chudší především o sezónní ovoce a zeleninu. V žádném případě nemusí být nudný. Z jižních zemí k nám proudí ovoce, zelenina i další výborné potraviny. Internetový obchod Oliva-gourmet.cz nabízí pochoutky ze Španělska, které nikde jinde v ČR nekoupíte.

Víte, že med přímo od včelaře, který chová včelky například někde v chráněné krajině je nesrovnatelně lepší, než med koupený v hypermarketech? Nebo třeba olivy ze španělských, sluncem zalitých olivových hájů, pečlivě pěstované v přírodním prostředí, takže není třeba zbytečných urychlovačů apod., jsou luxusní pochoutkou. Na e-shopu Oliva-gourmet.cz najdete extra panenský olivový olej, olivy a další delikatesy ze Španělska ve vysoké kvalitě.

Už od časů našich babiček byla nejdostupnější a také nejlépe zásobenou lékárnou příroda. Poskytovala daleko účinnější a šetrnější léky, než které nabízela klasická humánní medicína. Kromě klasických bylinek se najdou i mnohem záhadnější a ve svých účincích až zázračně účinné organismy, které kromě chuti a vůně poskytují lidem i své léčivé účinky.

Rádi vaříte, pečete, zkoušíte v kuchyni nové chutě a experimenty? Patří vanilka k ingrediencím, které běžně používáte nebo jste o ní zatím spíše slýchávali? Zapojte se do zajímavého projektu Vanilková kuchařka k zapůjčení. Na facebooku ve stejnojmenné skupině si můžete zarezervovat půjčení kuchařky na 4 dny zdarma, vyzkoušet recepty a poté je sdílet s ostatními nadšenými gurmány.

Recept byl zaslán do Letní receptové soutěžeNa těsto pro kulatou formu o průměru 22 cm bude potřeba: ½ hrnku cukru krupice, 60g másla, 200g kysané smetany, 2 vejce, hrnek hladké mouky, lžička prášku do pečiva, hrnek kokosu, ¼ hrnku mléka, sůl.
Dále 3-4 banány.
Na sirup: 2 lžíce másla, lžíci citronové šťávy, 4 lžíce hnědého cukru, 4 lžíce vody.

Blíží se léto a s ním také zahradní grilování, pikniky v trávě a daleké cesty za mořem. Možná si vzpomenete, že první, co jste mohli spatřit po cestě ještě dřív než samotné moře, byly olivovníky. Nekonečné lány ztepilých stromků oznamujících, že právě tady končí vám tak blízká vegetace a začíná ta vcelku neznámá, exotická. Slunce, olivy, sklenka vína a pláž... Vypravme se na cestu do časů bájí a mýtů.

Pro každou správnou ženu je královstvím kuchyně se vším, co k tomu patří. Zakládá si na různorodém sortimentu nádobí, které jí co nejvíce usnadňuje přípravu všemožných pokrmů. Kuchyňské nádobí však díky neúprosnému zubu času stárne a ztrácí svou původní přitažlivost. Můžete se také stát přímým svědkem různých kuchařských katastrof. K mytí nádobí se také nemusíte vždy dostat ihned po skončení vaření. Sednete si k večeři, konečně si vydechnete po náročném dni, najíte se a pak si třeba jen na chvilku spolu s dětmi a manželem sednete k filmu. Nádobí nemělo možnost se odmočit, špína na něm zasychá a vy zlomek příštího dne strávíte úmorným drhnutím každého kuchyňského kousku a říkáte si, že už nikdy nebudete vařit tak zbytečně náročná jídla. Nebo že budete nádobí mýt ihned po tom, co dovaříte. Ale příště se stejně všechno opakuje nanovo.

Žádná oslava se nemůže obejít bez sladkých dezertů. Proto aby nejen krásně chutnaly, ale také vypadaly, je zapotřebí vyzdobit podávané cukrovinky tak, aby nad nimi zaplesalo srdce každého mlsouna. Nemusíte už smutně postávat u cukrárenských vitrín s precizně nazdobenými dorty a cukrovím. O laskominy, esteticky doladěné k dokonalosti, se můžete pokusit i doma. Máte-li suroviny potřebné na zdobící hmotu, různé speciální kuchyňské pomůcky na zdobení a také samozřejmě – notnou dávku odvahy a manuální zručnosti.

Období napoleonských válek bylo pro Evropu přelomu 18. a 19. století pohromou, která smetla nejen mnohé jedince, ale také nejmocnější politický útvar novověku - Svatou říši římskou národa německého. Bortily se trůny, panovníci byli svrženi a místo nich nastupovali noví, kterým požehnal malý velký vládce Francie, Napoleon Bonaparte. Ještě dlouho poté, co odplul na ostrov Svatá Helena, aby tam dožil ve vyhnanství, se celý kontinent vzpamatovával.

Nejlepší recepty jsou ty odzkoušené. Nejenom že hotové jídlo je dobré, ale obvykle jsou i rychlé na přípravu a halvně k nim všechny potřebné ingredience sežente snadno. Autorka dnešního sovědčeného receptu poslala návod na přípravu jednoduché rychlé hrníčkové vláčné buchty.  Recept byl zaslán do soutěže s recepty o vůni Avon Be...Romantic EDT. 

Narozeniny. Svatba. Nejrůznější výročí. Nebo jen tak pro radost. To vše jsou příležitosti, ke kterým se hodí opatřit dort. Sladká nádhera, která potěší jak chuťové buňky, tak i oko. Lidská fantazie je neomezená a stejně neomezené jsou v současné době i možnosti pro výrobu dortů.

Na těsto pro Jednoduché ořechové rohlíčky potřebujeme 50 dkg ořechů, 60 dkg mletého cukru, 10 dkg strouhanky, 10 dkg pol, mouky, 4 vejce. Jako první si vše smícháme dohromady. Těsto vyválíme, vykrajujeme rohlíčky a dáme péct na 120 stupňů. Uděláme krém např. máslo, cukr, pudink. Trubičkou dáme na rohlíčky krém a namočíme do čokolády. Jsou výborné, měkké, trošku křupavé a vždy jsou jako první pryč. Recept byl zaslán do soutěže s recepty o vůni Avon Be...Romantic EDT.

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak vybrat správnou pánev

Chtěli jsme pořídit novou pánev a ukázalo se, že to není legrace. Mnoho typů materiálů pánví, povrchů, různé rozměry, co z toho lze použít na indukci, elektrickou plotýnku, plynový sporák, sklokeramiku... A tak jsme se obrátili na odborníky. Pánev nekupujeme každý měsíc a chceme zainvestovat správně. A chceme, abychom měli svobodnou volbu v množství použitého tuku, takže to musí být pánev, kde stačí pár kapek a ani palačinky se nepřipálí. A také jsme si přáli rozumnou cenu.

Testování, recenze

Recenze na živý kolagen Face a vitamin C od Nezestarni.cz

Tak si to představte. Večer uléháte natření živým kolagenem a ráno se probudíte o pár let mladší. Pleť hebká, jemná, skoro jak kdysi dávno v dětských letech. A to už se nacházím v takzvaném zralém věku :) Výrobky z Nezestarni.cz nakupuji a testuji od listopadu loňského roku, kdy jsem začala právě živým kolagenem a postupně přidávala další. Moje nejoblíběnější trojka je živý kolagen Face, kolagenové kapsle a vitamin C, se kterým jsem začala až v únoru. Čekala jsem od něj nejméně a ohromil mě nejvíce.

Upoutávky

Výrazné urychlení hojení ran a zánětů

Mnohé z nás trápí nepříjemné projevy zánětů. Například neestetické pupínky signalizující akné, nebo drobné ranky či oděrky, které si způsobíme při sportu či při pobytu v přírodě a zanítí se dříve, než je stačíme desinfikovat. O popálení od sluníčka nebo kopřiv není třeba se snad ani zmiňovat. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena