^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Podle průzkumů jsme si zvykli nakupovat ve slevách a nejrůznějších akcích a mezi naši oblíbenou literaturu patří aktuální akční letáky. Nestydíme se přiznat, že plesové šaty jsou z výprodeje v outletové pobočce, dokonce se mezi sebou trumfujeme, kdo co koupil levněji. Slevy jsou náš snad už národní koníček a někteří z nás se vyhýbají tomu, aby koupili cokoli „za plnou cenu“ – sleva jedna koruna je přece taky sleva.

 

Kdo má v dosahu několik obchodů, naučil se ceny srovnávat. Ne každá sleva v obchodě A znamená, že daný produkt u konkurence nemůžete koupit ještě levněji. Objevujeme se mezi regály s mobilem v ruce, protože na kalkulačce přepočítáváme výhodné ceny na kilo (některé obchody cenu za kilogram uvádějí na štítku na regále a šetří tak náš drahocenný čas). 

Co lze koupit do zásoby, to si koupíme v akci, ale přesto se nám drobné mince z peněženky mohou vykutálet nepozorovaně. Stačí si hned za pokladnou nepřekontrolovat účtenku. Máme-li drobný nákup, pak si můžeme cenu pohlídat sami, zhruba máme představu, kolik by nákup měl stát. Pokud před sebou tlačíme přetékající vozík, málokdo z nás je takový génius, aby dokázal okamžitě odhadnout, že právě zaplatil o 50 korun víc. 

Zbývá tedy vzít si účtenku a položku po položce zkontrolovat. Narazíme-li na nesrovnalost, dělíme se na dvě skupiny – jedna skupina bude nadávat, že jogurt měl být za 8 korun, ale stál 14, a že kvůli šesti korunám se nebude zdržovat a hádat. Druhá skupina tvrdí, že jí rozhodně nejde o šest korun, ale o princip. Vrátí se na pokladnu, většinou zdržují, protože se musí volat vedoucí, ve větších obchodech jsou „prudiči“ odesláni na informace, kde jim je šest korun vráceno, většinou bez protestů i s omluvou. 

Zrovna včera jsme v jednom nejmenovaném hypermarketu narazili na promoakci – hosteska propagovala nový mléčný výrobek jedné zavedené firmy, který byl o deset korun levnější, než je běžné. Při jeho zakoupení dostanete druhý výrobek zdarma. A protože zrovna tuhle značku kupujeme, nechali jsme se zlákat. Pokladní ale výrobek, který měl být zdarma, namarkoval. Na účtence jsme hledali, jestli se pak cena odečetla. Samozřejmě ne. Protože se řadíme do skupiny „principiálních prudičů“, zamířili jsme rovnou na informace. Ani jsme nemuseli nic říkat, když jsme dotčené zboží drželi v ruce. Očividně jsme byli již několikátí se stejným problémem. 

Nevěřícně kroutím dodnes hlavou nad případem, kdy manžel hledal nejlevnější povinné ručení. Narazil na něj u své pojišťovny, kde mu právě povinné ručení končilo. Nová nabídka mu ale přišla o několik stovek vyšší. Ptal se tedy na pobočce, proč je na internetu jiný, výhodnější ceník, a dověděl se, že ten je určený jen pro nové klienty. Smlouvu se stávajícím poskytovatelem tedy ukončil a za deset minut u téže přepážky u téhož poskytovatele s týmž zaměstnancem zase uzavřel novou smlouvu. Tím pádem se stal novým zákazníkem a získal výhodnější cenu. 

V neposlední řadě zmíním vychytávku, jak získat bezplatné vedení účtu u jednoho peněžního ústavu. Podmínkou neúčtování poplatku je, aby majiteli každý měsíc na účtě přistálo minimálně 15000 korun. Jenže co má dělat člověk, jehož pravidelný příjem je nižší nebo si na účet nechává posílat jen část peněz? V jedné rodině vymysleli následující – trvalým příkazem nechává syn matce posílat ze svého účtu částku, která do 15 tisíc chybí, ta tutéž částku opět trvalým příkazem synovi vrací, takže žádné nové dluhy nevznikají. Minimální příchozí částka je splněna a matka ušetří za vedení účtu 1188 ročně.  

Kdysi jsme se smáli definici tržního hospodářství – každý má, co si na kom utrhne. Ale je to opravdu vtip? A jaké triky se osvědčily Vašim domácím rozpočtům?  

Komentáře   

#1 ponda 2016-10-19 16:20
Mně se neosvědčil žádný trik. Prostě si koupím to, co potřebuji nebo chci a cenově mi to vyhovuje. A stačí mi umět číst, abych lehce odhalil dávno notoricky známé fígle.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak zatočit s únavou, vyčerpaností a stresem

Ráno vstáváte a cítíte se jako po noční šichtě místo odpočinku? Nebo ráno vstanete a jste plní energie, ale po pár hodinách byste šli nejraději zase odpočívat? Každý stres a rozrušení vás vytáčí už do obrátek, nebo propadáte pocitu zoufalství, že už toho snad víc nezvládnete? Se vším se dá bojovat a hlavně vítězit. Mít více energie a výdrže, být psychicky vyrovnanější a odolnější.

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

Upoutávky

Petrolejové lampy s tradicí

Slavnostně nazdobený stůl, v krbu praská oheň. A na stole kouzelně osvětluje obývací pokoj petrolejová lampa. Tak nějak mohl vypadat na konci 19. století slavnostní večer, kdy například mladý muž přišel žádat o ruku své vyvolené.  Je škoda, že noblesa a vznešenost během následujících let poněkud ustoupila do pozadí.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena