^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Péče o pleť - tipy a triky

Máme pro vás tipy za pár kaček na domácí masky pro pleť. 

Na první masku potřebujte šťávu z půlky čerstvého citrónu a pár lžic medu. Smícháte, nanesete na pleť, necháte 5 až 15 minut působit. Citrón čistí a zmenšuje póry a med má antibakteriální vlastnosti. Tato maska tak pleť vyčistí, zklidní, léčí jizvičky, zesvětluje tmavé skvrny...

Podle průzkumů jsme si zvykli nakupovat ve slevách a nejrůznějších akcích a mezi naši oblíbenou literaturu patří aktuální akční letáky. Nestydíme se přiznat, že plesové šaty jsou z výprodeje v outletové pobočce, dokonce se mezi sebou trumfujeme, kdo co koupil levněji. Slevy jsou náš snad už národní koníček a někteří z nás se vyhýbají tomu, aby koupili cokoli „za plnou cenu“ – sleva jedna koruna je přece taky sleva.

 

Kdo má v dosahu několik obchodů, naučil se ceny srovnávat. Ne každá sleva v obchodě A znamená, že daný produkt u konkurence nemůžete koupit ještě levněji. Objevujeme se mezi regály s mobilem v ruce, protože na kalkulačce přepočítáváme výhodné ceny na kilo (některé obchody cenu za kilogram uvádějí na štítku na regále a šetří tak náš drahocenný čas). 

Co lze koupit do zásoby, to si koupíme v akci, ale přesto se nám drobné mince z peněženky mohou vykutálet nepozorovaně. Stačí si hned za pokladnou nepřekontrolovat účtenku. Máme-li drobný nákup, pak si můžeme cenu pohlídat sami, zhruba máme představu, kolik by nákup měl stát. Pokud před sebou tlačíme přetékající vozík, málokdo z nás je takový génius, aby dokázal okamžitě odhadnout, že právě zaplatil o 50 korun víc. 

Zbývá tedy vzít si účtenku a položku po položce zkontrolovat. Narazíme-li na nesrovnalost, dělíme se na dvě skupiny – jedna skupina bude nadávat, že jogurt měl být za 8 korun, ale stál 14, a že kvůli šesti korunám se nebude zdržovat a hádat. Druhá skupina tvrdí, že jí rozhodně nejde o šest korun, ale o princip. Vrátí se na pokladnu, většinou zdržují, protože se musí volat vedoucí, ve větších obchodech jsou „prudiči“ odesláni na informace, kde jim je šest korun vráceno, většinou bez protestů i s omluvou. 

Zrovna včera jsme v jednom nejmenovaném hypermarketu narazili na promoakci – hosteska propagovala nový mléčný výrobek jedné zavedené firmy, který byl o deset korun levnější, než je běžné. Při jeho zakoupení dostanete druhý výrobek zdarma. A protože zrovna tuhle značku kupujeme, nechali jsme se zlákat. Pokladní ale výrobek, který měl být zdarma, namarkoval. Na účtence jsme hledali, jestli se pak cena odečetla. Samozřejmě ne. Protože se řadíme do skupiny „principiálních prudičů“, zamířili jsme rovnou na informace. Ani jsme nemuseli nic říkat, když jsme dotčené zboží drželi v ruce. Očividně jsme byli již několikátí se stejným problémem. 

Nevěřícně kroutím dodnes hlavou nad případem, kdy manžel hledal nejlevnější povinné ručení. Narazil na něj u své pojišťovny, kde mu právě povinné ručení končilo. Nová nabídka mu ale přišla o několik stovek vyšší. Ptal se tedy na pobočce, proč je na internetu jiný, výhodnější ceník, a dověděl se, že ten je určený jen pro nové klienty. Smlouvu se stávajícím poskytovatelem tedy ukončil a za deset minut u téže přepážky u téhož poskytovatele s týmž zaměstnancem zase uzavřel novou smlouvu. Tím pádem se stal novým zákazníkem a získal výhodnější cenu. 

V neposlední řadě zmíním vychytávku, jak získat bezplatné vedení účtu u jednoho peněžního ústavu. Podmínkou neúčtování poplatku je, aby majiteli každý měsíc na účtě přistálo minimálně 15000 korun. Jenže co má dělat člověk, jehož pravidelný příjem je nižší nebo si na účet nechává posílat jen část peněz? V jedné rodině vymysleli následující – trvalým příkazem nechává syn matce posílat ze svého účtu částku, která do 15 tisíc chybí, ta tutéž částku opět trvalým příkazem synovi vrací, takže žádné nové dluhy nevznikají. Minimální příchozí částka je splněna a matka ušetří za vedení účtu 1188 ročně.  

Kdysi jsme se smáli definici tržního hospodářství – každý má, co si na kom utrhne. Ale je to opravdu vtip? A jaké triky se osvědčily Vašim domácím rozpočtům?  

Komentáře   

#1 ponda 2016-10-19 16:20
Mně se neosvědčil žádný trik. Prostě si koupím to, co potřebuji nebo chci a cenově mi to vyhovuje. A stačí mi umět číst, abych lehce odhalil dávno notoricky známé fígle.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze MARIYAM EDP

Patrně jste si už všimli, že testujeme luxusní parfémy, které najdete na stránkách Malikah.eu. Všechny recenze jsou k přečtení v rubrice Testování (levý sloupec, Hlavní menu). Každý parfém testujeme několik dní po sobě. Nanáší se pár kapek na místa, kde výrazněji proudí krev. Takových vhodných míst je více. Například zápěstí, loketní jamky, tepny na krku nebo za ušima.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena