^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Proti rýmě rýmovníkem

Kdo by neznal ty nepříjemné stavy, kdy váš nos připomíná vodovod a zásoby drogerií v širokém okolí pleníte nadměrnou spotřebou papírových kapesníků. Navštívila vás zkrátka rýma. Následuje obvykle výprava do lékárny pro kapky, inhalační prostředky a mnohdy i léky na teplotu nebo bolesti hlavy. Přitom mnohdy stačí vyjít na zahrádku, která ukrývá nenápadnou rostlinku s účinky, které mnohdy předčí syntetické léky.

Zvířata a rostliny

Články o přírodě, zvířatech, rostlinách. O chovu mazlíčků, pěstování květin apod.

Nádherná vůně, která nás v okamžiku přenese do sluncem vyhřátého Středomoří. Bylina ochraňující před zlými sny. Léčí tělo i duši. To všechno je rozmarýn lékařský. Tato nádherná bylina z čeledi hluchavkovitých se v našich zeměpisných šířkách pěstuje běžně v truhlíku, aby nejen zajistila výbornou chuť našim pokrmům, ale také příjemně provoněla byt. Ve své pravlasti u Středozemního moře může dorůst až do výšky dvou metrů. Při pěstování ve venkovních podmínkách se pro rozmarýn upřednostňují slunná a sušší stanoviště. Čím silnější sluneční svit, tím intenzivnější vůně. Rozmarýn nemá rád převlhčenou půdu. Ideální je umístit rostlinu na takové místo kolem května a koncem října jí přesunout buď do skleníku, nebo později domů, aby nedošlo k poškození vlivem nízkých teplot.

Český národ je národem nejen kutilů, muzikantů a sportovců, ale také pejskařů. Podle statistik připadá na jednoho Čecha nejvíce psů ze všech národů Evropy. Psi jsou součásti našich životů už po staletí. Provázejí nás jako společníci, jsou pomocníky v práci i v běžném životě. Aby byl jejich život co nejhodnotnější, je třeba se o ně pečlivě starat. Do péče o naše čtyřnohé miláčky patří mimo jiné i kvalitní krmivo.

Zahrádkářská sezóna je v plném proudu a záhonky se pomalu připravují na to vydat ze sebe to nejlepší, co mohou. Každý zahradník má plné ruce práce, aby rostlinkám nic nechybělo. Dostatečná zálivka, přihnojování a také pravidelná likvidace plevele. Zelení příživníci, kteří ubírají živiny a místo na záhoně rajčatům, okurkám, nebo květinám. Ale i mezi těmito parazity se najdou originály, které mají i jiné využití, než jako zelenou přísadu do kompostu. Jednou takovou raritou je rostlinka s malými drobnými lístky, která vysílá dlouhé šlahouny do co nejširšího okolí. Během velmi krátké doby tak zvládne okupovat poměrně rozsáhlé území. Jedná se o rostlinu s latinským názvem stellaria media. Čeští zahrádkáři a znalci rostlin jí znají pod názvem ptačinec žabinec.

Kvalita produktů je vždy důležitá a zvlášť, když jde o zdraví. Irská společnost TRM se zabývá výzkumem a výrobou doplňků stravy, určených pro zvířecí domácí mazlíčky i sportovní šampiony. V České republice je výhradním dovozcem Firma FRANCES s.r.o a tyto produkty najdete v internetovém obchodě Ehorse.cz.

V březnu je na zahradách a zahrádkách vegetativní rok už zase v plném proudu. Uklízíme škody, co napáchala zima, užíváme si prvního sluníčka při nezbytných pracech, kultivaci půdy, setbách zeleniny, ale i květin... Pro majitele zahrad je ve většině případů zahrada, ale i práce na ní, spojená s relaxací.

Zahrada je místem příjemné relaxace a odpočinku, ale zároveň i místem, kde je stále nějaká práce. Všichni oceníme zdatné zahradní sekačky, zavlažovací systémy, které pokropí rostiny i trávu za nás, pořádné nůžky na stromy a keře, které opravdu stříhají apod. Internetový obchod Bousekzahrady.cz/shop/ provozuje firma, která se přímo zabývá i projektováním zahrad a péčí o ně. Bohatá praxe s prací na zahradách a zeleni je tak velkou výhodou a v e-shopu najdete osvědčené značky, stroje a zahradní pomůcky, které vás nezklamou.

A úplně nejlepší je mít našeho čtyřnohého miláčka venku v šeru nebo ve tmě pod neustálým dohledem. S tím nám nejvíce pomůže svítící obojek pro psa. Po celou dobu procházky tak díky světlu z obojku vidíme, kde se zrovna pohybuje a zahlédne ho na dostatečnou vzdálenost i projíždějící automobil.

Jedním z nejkrásnějších darů, který zaručeně udělá radost každé ženě, je zcela určitě květina. Ať už je to kytička pro maminku k narozeninám, pozornost pro manželku k výročí, nebo dárek pro snoubenku, který ukazuje, jak moc jí má její milovaný rád. Jedna květina zmůže více, než sáhodlouhý projev.

Máte doma malého chlupatého mazlíčka nebo jste nadšený akvarista, či chovatel hlodavců v jakékoliv podobě? Záleží vám na vašich mazlíčcích stejně tak, jako na vás samotných? Chcete, aby si žili hezky v pohodlí a ke spokojenosti jim nic nechybělo? Pokud ano, tak pro ně určitě potřebujete to nejlepší a nejkvalitnější vybavení. A od toho tady pro nás funguje internetový obchod Krmivo-eshop.cz.

Kteří domácí mazlíčci se v našich českých domácnostech vyskytují nejčastěji? Pejsci a kočičky. Není divu. Jsou to zvířata, která dokáží svým zvířecím způsobem komunikovat, dávají nám nepokrytě a často najevo svou lásku a vděk, můžeme si je pohladit, obejmout je, když máme dobrý den i tehdy, když nám není nejlépe...

Není žádným tajemstvím, že jsme pyšným národem pejskařů. Přirozeností pejska je však pro mnohé nepříjemné a obtěžující štěkání. Pokud se chystáte pořídit čtyřnohého kamaráda, ale bojíte se, aby vás či vaše sousedy netrápil ohlušující štěkot, poradíme vám, jak na něj. 

Škrabadla slouží kočkám na broušení drápků, značkují si na nich svá teritoria, využívají je jako pozorovatelnu, pelíšek i hřiště. Vysoká škrabadla nad 200 cm umožňují kočkám velké vyžití, v nejvyšších patrech najdou bezpečné útočiště před nenechavými ručkami zvláště menších dětí.

Než si pořídíme vytoužené koťátko, obvykle se vybavíme miskami, pelíškem, záchodem pro kočky. Ale na další nezbytnost, jako je škrabadlo pro kočky, spoustu lidí zapomene nebo je nepovažují za potřebné. Opak je přitom pravdou. Škrabadlo je pro každou kočku nezbytností. A pokud jí škrabadlo nepořídíte, vytvoří si ho jednoduše z nábytku a rozhodně nebude brát ohledy na pořizovací cenu sedačky, skříní apod.

Každý majitel pejska to určitě zná. Jakmile se blíží náhlé ochlazení, zaručeně to na svém mazlíčkovi poznáte - je zkrátka k nedojedení. A co teprve, když nastane podzimní čas, a paní Zima o sobě dá co nevidět vědět. Běžná dávka granulí už pejskovi najednou nestačí a sotva co zbaští plnou misku, hned za vámi běhá a loudí další laskominu. Pokud zrovna večeří celá rodina, váš čtyřnohý miláček se nehne od stolu, očima sleduje každý pohyb a doufá, že vám alespoň malý drobeček upadne na zem. Dětem si dokonce dovolí, opatrně a nenápadně, uloupit alespoň kousíček z ručky.

Je vám to povědomé? Pak vám dnes poradíme, jak pejskům podzim a příchod zimy zpříjemnit.

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena