^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Zvířata a rostliny

Články o přírodě, zvířatech, rostlinách. O chovu mazlíčků, pěstování květin apod.

Kvalita produktů je vždy důležitá a zvlášť, když jde o zdraví. Irská společnost TRM se zabývá výzkumem a výrobou doplňků stravy, určených pro zvířecí domácí mazlíčky i sportovní šampiony. V České republice je výhradním dovozcem Firma FRANCES s.r.o a tyto produkty najdete v internetovém obchodě Ehorse.cz.

V březnu je na zahradách a zahrádkách vegetativní rok už zase v plném proudu. Uklízíme škody, co napáchala zima, užíváme si prvního sluníčka při nezbytných pracech, kultivaci půdy, setbách zeleniny, ale i květin... Pro majitele zahrad je ve většině případů zahrada, ale i práce na ní, spojená s relaxací.

Zahrada je místem příjemné relaxace a odpočinku, ale zároveň i místem, kde je stále nějaká práce. Všichni oceníme zdatné zahradní sekačky, zavlažovací systémy, které pokropí rostiny i trávu za nás, pořádné nůžky na stromy a keře, které opravdu stříhají apod. Internetový obchod Bousekzahrady.cz/shop/ provozuje firma, která se přímo zabývá i projektováním zahrad a péčí o ně. Bohatá praxe s prací na zahradách a zeleni je tak velkou výhodou a v e-shopu najdete osvědčené značky, stroje a zahradní pomůcky, které vás nezklamou.

A úplně nejlepší je mít našeho čtyřnohého miláčka venku v šeru nebo ve tmě pod neustálým dohledem. S tím nám nejvíce pomůže svítící obojek pro psa. Po celou dobu procházky tak díky světlu z obojku vidíme, kde se zrovna pohybuje a zahlédne ho na dostatečnou vzdálenost i projíždějící automobil.

Jedním z nejkrásnějších darů, který zaručeně udělá radost každé ženě, je zcela určitě květina. Ať už je to kytička pro maminku k narozeninám, pozornost pro manželku k výročí, nebo dárek pro snoubenku, který ukazuje, jak moc jí má její milovaný rád. Jedna květina zmůže více, než sáhodlouhý projev.

Máte doma malého chlupatého mazlíčka nebo jste nadšený akvarista, či chovatel hlodavců v jakékoliv podobě? Záleží vám na vašich mazlíčcích stejně tak, jako na vás samotných? Chcete, aby si žili hezky v pohodlí a ke spokojenosti jim nic nechybělo? Pokud ano, tak pro ně určitě potřebujete to nejlepší a nejkvalitnější vybavení. A od toho tady pro nás funguje internetový obchod Krmivo-eshop.cz.

Kteří domácí mazlíčci se v našich českých domácnostech vyskytují nejčastěji? Pejsci a kočičky. Není divu. Jsou to zvířata, která dokáží svým zvířecím způsobem komunikovat, dávají nám nepokrytě a často najevo svou lásku a vděk, můžeme si je pohladit, obejmout je, když máme dobrý den i tehdy, když nám není nejlépe...

Není žádným tajemstvím, že jsme pyšným národem pejskařů. Přirozeností pejska je však pro mnohé nepříjemné a obtěžující štěkání. Pokud se chystáte pořídit čtyřnohého kamaráda, ale bojíte se, aby vás či vaše sousedy netrápil ohlušující štěkot, poradíme vám, jak na něj. 

Škrabadla slouží kočkám na broušení drápků, značkují si na nich svá teritoria, využívají je jako pozorovatelnu, pelíšek i hřiště. Vysoká škrabadla nad 200 cm umožňují kočkám velké vyžití, v nejvyšších patrech najdou bezpečné útočiště před nenechavými ručkami zvláště menších dětí.

Než si pořídíme vytoužené koťátko, obvykle se vybavíme miskami, pelíškem, záchodem pro kočky. Ale na další nezbytnost, jako je škrabadlo pro kočky, spoustu lidí zapomene nebo je nepovažují za potřebné. Opak je přitom pravdou. Škrabadlo je pro každou kočku nezbytností. A pokud jí škrabadlo nepořídíte, vytvoří si ho jednoduše z nábytku a rozhodně nebude brát ohledy na pořizovací cenu sedačky, skříní apod.

Každý majitel pejska to určitě zná. Jakmile se blíží náhlé ochlazení, zaručeně to na svém mazlíčkovi poznáte - je zkrátka k nedojedení. A co teprve, když nastane podzimní čas, a paní Zima o sobě dá co nevidět vědět. Běžná dávka granulí už pejskovi najednou nestačí a sotva co zbaští plnou misku, hned za vámi běhá a loudí další laskominu. Pokud zrovna večeří celá rodina, váš čtyřnohý miláček se nehne od stolu, očima sleduje každý pohyb a doufá, že vám alespoň malý drobeček upadne na zem. Dětem si dokonce dovolí, opatrně a nenápadně, uloupit alespoň kousíček z ručky.

Je vám to povědomé? Pak vám dnes poradíme, jak pejskům podzim a příchod zimy zpříjemnit.

Máte nádherné květiny, které by zasloužily originální truhlík nebo květináč, místo obvyklé klasiky? Italský výrobce Brick má celou řadu originálních kousků, které zvýrazní krásu květin a vylepší interiér v bytě i exteriér terasy nebo zahrady. Netradiční květináče a truhlíky najdete v e-shopu Idea-dum-zahrada.cz.

Už víte, co budete dělat v prvních zářijových dnech? My pro vás máme tip na úžasnou výstavu exotických rostlin v Chotči u Jičína, která se koná 1 – 4.9.2016. Můžete se pokochat skvostnými exotickými rostlinami, pěstovanými u nás odborníky nebo dovezenými ze zahraničí. Rostliny si můžete na výstavě i zakoupit. Vstupné na výstavu je zdarma!

Pelíšek pro psa patří do základní výbavy, pro radost i pohodlí, vašeho psího kamaráda. Pokud zrovna nejste zastánci společného spaní s čtyřnohým členem rodiny v jedné posteli, svému mazlíčkovi kousek jeho malého útulného místečka rozhodně budete muset pořídit. Nejen, že si můžete oživit i svůj styl bydlení, pejskovi dopřejete nutný kousek soukromí, útočiště i odpočinkovou zónu. A vybírat je opravdu z čeho.

Víte, proč exotické rostliny z hypermarketů často hynou? Protože jsou v drtivé většině vypěstované v zahraničí. Vyrostly v často dost odlišných podnebných podmínkách, než jsou u nás, navíc mají za sebou dalekou cestu. Přežije jen zlomek rostlin, i když se snažíte a děláte vše správně. Pořiďte si exotické rostliny od pěstitelů v Česku, zvyklé na naše počasí a další podmínky. 

Rakytník, celým jménem Rakytník řešetlákový (úzkolistý) – Hippophae rhamnoides patří mezi takzvané zázračné rostliny díky svému širokému využití a schopnostem. Jedna malá bobule z tohoto okrasného keře pokraje doporučenou denní dávku vitamínu C u dospělé osoby. Plody Rakytníku znali a využívali už naši dávní prapředci v mnoha kulturách.

I bez zahrádky se dá dnes už pěstovat celá řada výborné zeleniny  a nádherných květin. Stačí vám k tomu balkón. Truhlíky a květináče mají lepší funkčnost a využití. Pořídit si můžete jednoduché varianty, samozavlažovací nebo speciální květináče na kaskádové pěstování rostlin nebo tvarově k umístění do koutů apod. 

Před heřmánkem smekni. Jeho bezesporu úžasné účinky znaly už naše babičky a prababičky. Kytice sušeného heřmánku visela snad v každé chalupě a provoněla i ten nejtajnější kout. Jen málokterá bylinka v sobě spojuje jemnou krásu a tak výrazné léčivé účinky.

V dubnu se příroda se naplno probouzí. Stromy se začínají oblékat do zeleného šatu, i ty nejdrobnější květiny voní s nebývalou silou. Aprílové počasí nás prozatím nechává ve střehu. Musíme počítat s tím, že jeden den svítí slunce, druhý den může být zamračeno, mlha, bouřky nebo dokonce i sněžení. V této době se rozběhnou naplno práce na zahrádkách. Je třeba věnovat pozornost jak okrasné části zahrady, tak i té užitkové.

Želvy se dožívají 35 a více let. Rostou po celý život, i když v dospělosti se růst rapidně zpomalí. Želva nádherná se latinsky nazývá Trachemys scripta. Velikost se liší dle poddruhu, nejběžněji chovaným poddruhům dorůstá krunýř do 30cm. Samice jsou vždy větší než samci, velikost krunýře bývá okolo 25-28cm. Samečci mívají 13-18cm a poznáte je také podle dlouhých drápků na předních nohách a delšího silnějšího ocásku.

Křeček se dožívá věku až 4 let a po celou tuto dobu bude potřebovat vaši péči a čas. Je to noční tvor - přes den potřebuje klid na spánek, večer a v noci dělá hluk. Křeček je vhodný pro děti a dospělé; kteří mají během dne mnoho aktivit a večer by uvítali společnost nějakého zvířátka. Máte-li již doma jiná zvířata, zvažte, zda nebude jejich soužití s křečkem nebezpečné. Pokud neplánujete chov, je lepší mít pouze jednoho křečka (v přírodě jsou tato zvířata „samotáři“). Křeček má rád pohyb, proto je vhodné ho občas nechat pod dozorem proběhnout po místnosti (pozor na jeho bezpečnost a vybavení bytu, které toto zvířátko rádo okusuje).

Jedním z nejpopulárnějších druhů zeleniny byla, je a ještě hodně dlouho bude okurka. Ať už ta malá, nakládačka, bez které si nedovedeme představit například uzené s chlebem, nebo chlebíčky. Tak i okurka salátová, která, jak už název napovídá, slouží k přípravě salátu, nebo se do různých salátů přidává.

Tak, jako ve všech oblastech lidského konání, tak i v oboru fitness a zdravé výživy se neustále objevují nové poznatky, které vedou k lepším a efektivnějším výsledkům. Mnohdy se i moderní inovátoři uchylují k praktikám, které odkoukali od minulých generací. Jako například v případě šalvěje hispánské.

Česká republika drží jeden evropský primát. Jsme státem s největším počtem pejsků na jednoho obyvatele.  Pro zvířecí společníky děláme obvykle to nejlepší, co můžeme. Patří mezi to i shánění optimálního krmení.  Jak si ale vybrat v té záplavě toho, co trh s krmením nabízí? Ze všech stran se valí reklama, že ty nebo ony granule jsou právě ty nejlepší, pejsek po nich bude ve skvělé kondici, bude mít lesklou srst a zdravé klouby. Kde je ale jistota, že reklama není klamavá.

Zahrádkáři, pozor! Blíží se konec zimního odpočinku a opět nastává období, kdy se začnou vaše zahrádky proměňovat v malé ostrovy života. Nad zem nesměle vykukují první zelené lístky krokusů, narcisů a s malými bílými květy sněženky, nebo bledule. Zkrátka se neúprosně blíží jaro.

Spolupracující firmy

Luxusní kosmetika, bytové vůně, doplňky stravy na Bellitia.cz

Harmonie člověka s přírodou, moudrost předků, inovativní moderní technologie... To vše a další aspekty utvářejí luxusní kosmetiku, bytové vůně i doplňky stravy, které najdete v internetovém obchodě Bellitia.cz. Přírodní švýcarská a italská kosmetika a bylinné doplňky uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Bráníme se stresu

V dnešní velmi hektické době se mnohdy neubráníme následkům shonu a stresu, kterému jsme denně vystaveni. Rychlé stárnutí organismu, vrásky, chronická únava, oslabení imunity. Jsou to projevy rychlého životního stylu, kdy často obětujeme to nejcennější, co máme. Vlastní zdraví. K nápravě neuspokojivého zdravotního stavu (kromě rozumné životosprávy a více odpočinku) existují velmi účinní a lidské přirozenosti velmi příbuzní pomocníci.

Testování, recenze

Recenze SAMURAI EDP

SAMURAI EDP je dámský parfém s naprosto odpovídajícím názvem. Pokud za názvem vidíte legendární samurajské bojovníky, houževnaté, plné energie, síly a vitality, pak přesně to samé můžete očekávat od této pozoruhodné vůně.

Upoutávky

Antikvariát Atlas Alfa

Příjemné přítmí, lehký nános prachu a nádherná vůně starých knih. Moudrost věků uložená v policích pod dozorem ještě moudřejšího prodavače a znalce v jednom. To je synonymum antikvariátu. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné takový ostrůvek starých časů a moudrosti najít, situace velí poohlédnout se po moudré knize jinde. Jedním z míst, kde lze naplnit odvěkou touhu po vědění, je internetový obchod a antikvariát Atlas Alfa.  

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena