^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Zvířata a rostliny

Články o přírodě, zvířatech, rostlinách. O chovu mazlíčků, pěstování květin apod.

Nádherná vůně, která nás v okamžiku přenese do sluncem vyhřátého Středomoří. Bylina ochraňující před zlými sny. Léčí tělo i duši. To všechno je rozmarýn lékařský. Tato nádherná bylina z čeledi hluchavkovitých se v našich zeměpisných šířkách pěstuje běžně v truhlíku, aby nejen zajistila výbornou chuť našim pokrmům, ale také příjemně provoněla byt. Ve své pravlasti u Středozemního moře může dorůst až do výšky dvou metrů. Při pěstování ve venkovních podmínkách se pro rozmarýn upřednostňují slunná a sušší stanoviště. Čím silnější sluneční svit, tím intenzivnější vůně. Rozmarýn nemá rád převlhčenou půdu. Ideální je umístit rostlinu na takové místo kolem května a koncem října jí přesunout buď do skleníku, nebo později domů, aby nedošlo k poškození vlivem nízkých teplot.

Český národ je národem nejen kutilů, muzikantů a sportovců, ale také pejskařů. Podle statistik připadá na jednoho Čecha nejvíce psů ze všech národů Evropy. Psi jsou součásti našich životů už po staletí. Provázejí nás jako společníci, jsou pomocníky v práci i v běžném životě. Aby byl jejich život co nejhodnotnější, je třeba se o ně pečlivě starat. Do péče o naše čtyřnohé miláčky patří mimo jiné i kvalitní krmivo.

Zahrádkářská sezóna je v plném proudu a záhonky se pomalu připravují na to vydat ze sebe to nejlepší, co mohou. Každý zahradník má plné ruce práce, aby rostlinkám nic nechybělo. Dostatečná zálivka, přihnojování a také pravidelná likvidace plevele. Zelení příživníci, kteří ubírají živiny a místo na záhoně rajčatům, okurkám, nebo květinám. Ale i mezi těmito parazity se najdou originály, které mají i jiné využití, než jako zelenou přísadu do kompostu. Jednou takovou raritou je rostlinka s malými drobnými lístky, která vysílá dlouhé šlahouny do co nejširšího okolí. Během velmi krátké doby tak zvládne okupovat poměrně rozsáhlé území. Jedná se o rostlinu s latinským názvem stellaria media. Čeští zahrádkáři a znalci rostlin jí znají pod názvem ptačinec žabinec.

Kvalita produktů je vždy důležitá a zvlášť, když jde o zdraví. Irská společnost TRM se zabývá výzkumem a výrobou doplňků stravy, určených pro zvířecí domácí mazlíčky i sportovní šampiony. V České republice je výhradním dovozcem Firma FRANCES s.r.o a tyto produkty najdete v internetovém obchodě Ehorse.cz.

V březnu je na zahradách a zahrádkách vegetativní rok už zase v plném proudu. Uklízíme škody, co napáchala zima, užíváme si prvního sluníčka při nezbytných pracech, kultivaci půdy, setbách zeleniny, ale i květin... Pro majitele zahrad je ve většině případů zahrada, ale i práce na ní, spojená s relaxací.

Zahrada je místem příjemné relaxace a odpočinku, ale zároveň i místem, kde je stále nějaká práce. Všichni oceníme zdatné zahradní sekačky, zavlažovací systémy, které pokropí rostiny i trávu za nás, pořádné nůžky na stromy a keře, které opravdu stříhají apod. Internetový obchod Bousekzahrady.cz/shop/ provozuje firma, která se přímo zabývá i projektováním zahrad a péčí o ně. Bohatá praxe s prací na zahradách a zeleni je tak velkou výhodou a v e-shopu najdete osvědčené značky, stroje a zahradní pomůcky, které vás nezklamou.

A úplně nejlepší je mít našeho čtyřnohého miláčka venku v šeru nebo ve tmě pod neustálým dohledem. S tím nám nejvíce pomůže svítící obojek pro psa. Po celou dobu procházky tak díky světlu z obojku vidíme, kde se zrovna pohybuje a zahlédne ho na dostatečnou vzdálenost i projíždějící automobil.

Jedním z nejkrásnějších darů, který zaručeně udělá radost každé ženě, je zcela určitě květina. Ať už je to kytička pro maminku k narozeninám, pozornost pro manželku k výročí, nebo dárek pro snoubenku, který ukazuje, jak moc jí má její milovaný rád. Jedna květina zmůže více, než sáhodlouhý projev.

Máte doma malého chlupatého mazlíčka nebo jste nadšený akvarista, či chovatel hlodavců v jakékoliv podobě? Záleží vám na vašich mazlíčcích stejně tak, jako na vás samotných? Chcete, aby si žili hezky v pohodlí a ke spokojenosti jim nic nechybělo? Pokud ano, tak pro ně určitě potřebujete to nejlepší a nejkvalitnější vybavení. A od toho tady pro nás funguje internetový obchod Krmivo-eshop.cz.

Kteří domácí mazlíčci se v našich českých domácnostech vyskytují nejčastěji? Pejsci a kočičky. Není divu. Jsou to zvířata, která dokáží svým zvířecím způsobem komunikovat, dávají nám nepokrytě a často najevo svou lásku a vděk, můžeme si je pohladit, obejmout je, když máme dobrý den i tehdy, když nám není nejlépe...

Není žádným tajemstvím, že jsme pyšným národem pejskařů. Přirozeností pejska je však pro mnohé nepříjemné a obtěžující štěkání. Pokud se chystáte pořídit čtyřnohého kamaráda, ale bojíte se, aby vás či vaše sousedy netrápil ohlušující štěkot, poradíme vám, jak na něj. 

Škrabadla slouží kočkám na broušení drápků, značkují si na nich svá teritoria, využívají je jako pozorovatelnu, pelíšek i hřiště. Vysoká škrabadla nad 200 cm umožňují kočkám velké vyžití, v nejvyšších patrech najdou bezpečné útočiště před nenechavými ručkami zvláště menších dětí.

Než si pořídíme vytoužené koťátko, obvykle se vybavíme miskami, pelíškem, záchodem pro kočky. Ale na další nezbytnost, jako je škrabadlo pro kočky, spoustu lidí zapomene nebo je nepovažují za potřebné. Opak je přitom pravdou. Škrabadlo je pro každou kočku nezbytností. A pokud jí škrabadlo nepořídíte, vytvoří si ho jednoduše z nábytku a rozhodně nebude brát ohledy na pořizovací cenu sedačky, skříní apod.

Každý majitel pejska to určitě zná. Jakmile se blíží náhlé ochlazení, zaručeně to na svém mazlíčkovi poznáte - je zkrátka k nedojedení. A co teprve, když nastane podzimní čas, a paní Zima o sobě dá co nevidět vědět. Běžná dávka granulí už pejskovi najednou nestačí a sotva co zbaští plnou misku, hned za vámi běhá a loudí další laskominu. Pokud zrovna večeří celá rodina, váš čtyřnohý miláček se nehne od stolu, očima sleduje každý pohyb a doufá, že vám alespoň malý drobeček upadne na zem. Dětem si dokonce dovolí, opatrně a nenápadně, uloupit alespoň kousíček z ručky.

Je vám to povědomé? Pak vám dnes poradíme, jak pejskům podzim a příchod zimy zpříjemnit.

Máte nádherné květiny, které by zasloužily originální truhlík nebo květináč, místo obvyklé klasiky? Italský výrobce Brick má celou řadu originálních kousků, které zvýrazní krásu květin a vylepší interiér v bytě i exteriér terasy nebo zahrady. Netradiční květináče a truhlíky najdete v e-shopu Idea-dum-zahrada.cz.

Už víte, co budete dělat v prvních zářijových dnech? My pro vás máme tip na úžasnou výstavu exotických rostlin v Chotči u Jičína, která se koná 1 – 4.9.2016. Můžete se pokochat skvostnými exotickými rostlinami, pěstovanými u nás odborníky nebo dovezenými ze zahraničí. Rostliny si můžete na výstavě i zakoupit. Vstupné na výstavu je zdarma!

Pelíšek pro psa patří do základní výbavy, pro radost i pohodlí, vašeho psího kamaráda. Pokud zrovna nejste zastánci společného spaní s čtyřnohým členem rodiny v jedné posteli, svému mazlíčkovi kousek jeho malého útulného místečka rozhodně budete muset pořídit. Nejen, že si můžete oživit i svůj styl bydlení, pejskovi dopřejete nutný kousek soukromí, útočiště i odpočinkovou zónu. A vybírat je opravdu z čeho.

Víte, proč exotické rostliny z hypermarketů často hynou? Protože jsou v drtivé většině vypěstované v zahraničí. Vyrostly v často dost odlišných podnebných podmínkách, než jsou u nás, navíc mají za sebou dalekou cestu. Přežije jen zlomek rostlin, i když se snažíte a děláte vše správně. Pořiďte si exotické rostliny od pěstitelů v Česku, zvyklé na naše počasí a další podmínky. 

Rakytník, celým jménem Rakytník řešetlákový (úzkolistý) – Hippophae rhamnoides patří mezi takzvané zázračné rostliny díky svému širokému využití a schopnostem. Jedna malá bobule z tohoto okrasného keře pokraje doporučenou denní dávku vitamínu C u dospělé osoby. Plody Rakytníku znali a využívali už naši dávní prapředci v mnoha kulturách.

I bez zahrádky se dá dnes už pěstovat celá řada výborné zeleniny  a nádherných květin. Stačí vám k tomu balkón. Truhlíky a květináče mají lepší funkčnost a využití. Pořídit si můžete jednoduché varianty, samozavlažovací nebo speciální květináče na kaskádové pěstování rostlin nebo tvarově k umístění do koutů apod. 

Před heřmánkem smekni. Jeho bezesporu úžasné účinky znaly už naše babičky a prababičky. Kytice sušeného heřmánku visela snad v každé chalupě a provoněla i ten nejtajnější kout. Jen málokterá bylinka v sobě spojuje jemnou krásu a tak výrazné léčivé účinky.

V dubnu se příroda se naplno probouzí. Stromy se začínají oblékat do zeleného šatu, i ty nejdrobnější květiny voní s nebývalou silou. Aprílové počasí nás prozatím nechává ve střehu. Musíme počítat s tím, že jeden den svítí slunce, druhý den může být zamračeno, mlha, bouřky nebo dokonce i sněžení. V této době se rozběhnou naplno práce na zahrádkách. Je třeba věnovat pozornost jak okrasné části zahrady, tak i té užitkové.

Želvy se dožívají 35 a více let. Rostou po celý život, i když v dospělosti se růst rapidně zpomalí. Želva nádherná se latinsky nazývá Trachemys scripta. Velikost se liší dle poddruhu, nejběžněji chovaným poddruhům dorůstá krunýř do 30cm. Samice jsou vždy větší než samci, velikost krunýře bývá okolo 25-28cm. Samečci mívají 13-18cm a poznáte je také podle dlouhých drápků na předních nohách a delšího silnějšího ocásku.

Křeček se dožívá věku až 4 let a po celou tuto dobu bude potřebovat vaši péči a čas. Je to noční tvor - přes den potřebuje klid na spánek, večer a v noci dělá hluk. Křeček je vhodný pro děti a dospělé; kteří mají během dne mnoho aktivit a večer by uvítali společnost nějakého zvířátka. Máte-li již doma jiná zvířata, zvažte, zda nebude jejich soužití s křečkem nebezpečné. Pokud neplánujete chov, je lepší mít pouze jednoho křečka (v přírodě jsou tato zvířata „samotáři“). Křeček má rád pohyb, proto je vhodné ho občas nechat pod dozorem proběhnout po místnosti (pozor na jeho bezpečnost a vybavení bytu, které toto zvířátko rádo okusuje).

Jedním z nejpopulárnějších druhů zeleniny byla, je a ještě hodně dlouho bude okurka. Ať už ta malá, nakládačka, bez které si nedovedeme představit například uzené s chlebem, nebo chlebíčky. Tak i okurka salátová, která, jak už název napovídá, slouží k přípravě salátu, nebo se do různých salátů přidává.

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak zlepšit paměť a soustředění

Také se vám stává, že si honem nemůžete vzpomenout, jak se řekne něco, co používáte zcela běžně? Nebo vám někdo něco vysvětluje a už po druhé větě ztrácíte koncentraci a stojí vás nemalé úsilí, abyste vnímali pozorně dále? Někdo se vám představí a do dvou minut si nemůžete vzpomenout na jméno? To vše se dá snadno změnit pár skvělými tipy. Využít se dá hudba, jídlo, zdraví prospěšné pilulky a různá cvičení. 

Testování, recenze

Recenze na bavlněné povlečení podruhé a zase jinak

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.

Upoutávky

Levné a pestré nákupy s Levnezde.cz

Hledáte zajímavé dárky pro vaše blízké nebo pro kolegy v práci? Potřebujete vybavit domácnost? Nebo si chcete jen tak udělat radost? Pestrou nabídku produktů najdete v internetovém obchodě Levnezde.cz. Kromě velkého výběru zboží, také nákupem na e-shopu výrazně ušetříte, dopravné budete mít zdarma a tím výčet výhod nekončí.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena