^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Děti

Děti 

Letní prázdniny jsou časem bezstarostného lenošení, her a také cestování. Kromě dovolených jsou stále více oblíbené i dětské tábory. Na rozdíl od dob nedávno minulých jsou k dispozici nejrůznější druhy těchto akcí, které zvolíme přesně podle toho, co naše potomky baví a díky čemu si prázdniny ještě víc užijí.

Hračky. Věci, které dovedou dělat radost jak dětem, tak i jejich rodičům. Na trhu se nachází nepřeberné množství hraček pro kluky i holky, jejichž provedení je mnohdy dokonalejší než originál sám. Autíčka, zbraně, panenky, oblečky. Technické provedení nejrůznějších modelů je mnohdy tak složité, že je pro takové hračky třeba návod k použití.

Lidský život odpradávna doprovází kromě příjemných zážitků bohužel i nepříjemnosti. Může jít o nepříjemné zážitky, které nám připraví naše nejbližší okolí. Dalším druhem nepříjemností jsou takové, které nám působí naše vlastní tělo. Kromě klasických nemocí mezi ně patří i obtíže, které nám ztrpčují život. Mnohdy se kvůli nim cítíme i méněcenní a vyřazení z kolektivu. Mezi tyto mrzutosti patří právě i enuréza. Jedná se o formu pomočování, která se objevuje ve valné většině u dětí a mladistvých. U dospělých je postižených zhruba 1%. Velmi často bývá v dospělosti zaměňována za inkontinenci. Je v nich jeden zásadní rozdíl. U jedinců trpících inkontinencí obvykle unikne pouze část obsahu močového měchýře, která bývá způsobena funkční nebo anatomickou poruchou močového měchýře.

Jedny z nejkrásnějších chvil v životě maminek jsou ty, které mohou strávit se svými dětmi. Doma, s přáteli nebo na hřišti. Dětská hřiště jsou místem setkávání nejen maminek, ale hlavně dětí. Budují se tu první sociální kontakty, rozvíjí se motorika a pohybové schopnosti už od prvních krůčků. A které dítě není spokojené, když vyklopí první bábovičku nebo sjíždí ze skluzavky.

Mateřství.  Jedno z nejkrásnějších období v životě ženy. A také jedno z největších dobrodružství, které mohou ženy zažít. Jejich život dostane úplně jiný směr. Dosud formovaly pouze svou osobnost. Teď je vedle nich najedou malý človíček, který je na ně odkázán a do kterého vkládají to nejlepší, co v sobě mají.

Většina žen důvěrně zná ten pocit, kdy se poprvé doví, že bude matkou. Když pomine první euforie ze zlomové zprávy, začínají první starosti s pořizováním výbavičky. Každá budoucí maminka je zásobována nejrůznějšími roztomilými oblečky, dudlíčky a spoustou více či méně dobře míněných rad od starších a zkušenějších.

Která maminka by neznala ten věčný problém – jaké koupit oblečení pro své dítko? Do školky praktické, aby sneslo i silnější znečištění od barev nebo bláta na zahradě. Do školy pohodlné, aby školáka neomezovalo v pohybu, ale zároveň oblečení „trendy“, aby se v něm malá parádnice nebo malý elegán všem líbili. Tato kritéria spolu s cenovou přijatelností staví před maminku úkol vpravdě sysifovský.

Minnie je jedna z nejoblíbenějších postaviček Walta Disneye. Roztomilou myšku milují hlavně holčičky. Myška Minnie díky tomu existuje nejen jako kreslená postavička v seriálech a filmech pro děti, ale i jako hračka, zdobí psací potřeby, tašky do školy a ve velké míře i oblečení. Především tedy to pro holčičky.

Ať už máte nějakou vláčkodráhu doma, nebo o ní teprve uvažujete a nechcete investovat příliš mnoho, zvolte vláčkodráhu WOTO se 49 díly. Za 519,- Kč získáte kolejnice, dva vláčky s vagónky, autíčka, stromy a další díly. Takže vše, co je pro krásné hraní třeba. Všechny dřevěné vláčkodráhy, které u nás v Česku nakoupíte, můžete navzájem kombinovat. Dřevěné koleje i další doplňky na sebe vždy bez problémů navazují. A je jedno, kdo je výrobcem.

Kluci i holčičky, tatínkové i maminky, všichni je milují. Není divu. Dřevěné vláčky a vláčkodráhy jsou nádherné, voní materiálem, ze kterého jsou vyrobené a všichni si s nimi užijí spoustu zábavy. Navíc jsou variabilní, postupně můžete vláčkodráhy zvětšovat a stejně tak rozšiřovat počet vagónků a mašinek. V internetovém obchodě Drevenevlacky.cz najdete ale i další krásné hračky.

Také vám děti rády pomáhají při vaření? Ale když vidíte v jejich rukách kuchyňské nože, rázným gestem je odháníte, s černými myšlenkami na vše, co by se mohlo stát? Jak nekazit přirozené dětské nadšení pro práci a přitom co nejvíc eliminovat nebezpečí úrazu? S řadou nožů TOJIRO pro nejmenší kuchaře a kuchařinky bude práce s nožem pro dítě bezpečnější i příjemnější.

Máte rádi dřevěné hračky a pokukujete po dřevěných vláčkodráhách už nějaký čas, ale nejste si jistí, co pořídit? Vláčkodráhy jsou dětmi velmi oblíbené hračky a obvykle pak rodiče nebo strýčci, babičky... dokupují další a další díly a dráha se postupně rozšiřuje. Která dráha je tedy vhodná pro začátek, bude dost pestrá a zároveň ji budete moci rozšiřovat i o výrobky jiných značek?

Kdo vyzkoušel spodní prádlo nebo jakékoli oblečení z bambusových vláken, nedá na něj dopustit. Jemné, heboučké, skvěle větrá, výborně reguluje teplotu a především má antiseptické schopnosti. Úžasné vlastnosti bambusového vlákna můžete dopřát i svým nejmenším a nejdražším pokladům. Kojenecké oblečení a bambusové plenky najdete na e-shopu Terulka.cz.

Existuje e-shop s hračkami pro malé děti, kam přijde náctiletý i dospělý a oba řeknou „Jéé, to bych chtěl mít...“ Nádherně zpracované hračky ze dřeva, z recyklovaného plastu, ale třeba i z tvrdého kartonu lákají a přitahují designem i úžasnými barvami. Popelářský vůz z úvodního obrázku je vyrobený firmou GREEN TOYS z recyklovaného plastu a působí velmi realisticky. Dokonce si z obalu můžete vystřihnout "odpad" na svoz :)

Rodičovství je moc krásná věc. Rozvíjí v nás netušené možnosti. Každé dítě je naprosto jedinečné a osobité. Když se nám během dlouhých let výchovy podaří občas poodstoupit, hledíme s údivem a tichou bázní na to, jak nás samotné rodičovství proměňuje, kolik jsme se mohli od toho původně maličkého a bezbranného děťátka naučit. A kolik z nás v dítěti spatřujeme.

Děti rychle rostou. Narodí se vám malé miminko, ani se nestihnete rozkoukat, už ho vedete poprvé do školky. Jen si zvyknete, už je tu škola... Prakticky od zjištění, že čekáme potomka, nám, rodičům nastává období plné starostí, povinností, placení. Proto vítáme každého geniálního pomocníka, který nám jakkoli uleví a prospěje. Stůl, který můžete upravit podle výšky a potřeb dítěte je prospěšný pro celou rodinu.

I miminka a malé děti touží být krásně oblečené, jíst s veselým bryndáčkem, spinkat v nádherné postýlce s nebesy, pokud to nejde přímo u maminky:) Ale určitě ještě o něco víc chtějí mít krásně oblečené dětičky přímo maminky. Internetový obchod Modnimaminka.cz nabízí nádherné dětské kolekce oblečení třeba s bagrem, nebo s růžovým poníkem...

Děti se učí něco nového každý den, po celý den. Předškoláci ve věku zhruba od 3 do 6 let si rychleji rozvíjí duševní a motorické schopnosti. Je to čas, kdy je třeba děti pozitivně motivovat, aby trénovaly některé důležité dovednosti pravidelně. Stavebnice jsou v tomto směru naprostou senzací. I výzkumy a studie potvrdily, že se u předškoláků díky časté hře se stavebnicí rozvíjí jemná motorika, fantazie, prostorové vnímání, komunikace a slovní zásoba, paměť, logika, děti při hře poznávají tvary, barvy, velikosti a učí se dávat si věci do souvislostí.

Děti jsou úžasná stvoření. Sledujete je, jak od narození získávají týden od týdne nové dovednosti a zkušenosti. Žasnete nad tím, co už všechno zvládnou. Chcete pro ně to nejlepší teď, i v jejich dalším životě. Chráníte je, radíte jim, vedete, podsouváte jim zdravé, chytré hračky, které je zábavnou formou posunou blíž k úspěšnému životu. Třeba měkké, ze zdravotně nezávadného materiálu, pestrobarevné, se kterými si neublíží a budou rozvíjet jejich motorické schopnosti i další smysly.

Dokonce ani domácí úkoly. Protože když máte skvělý školní diář s oblíbeným hrdinou nebo tématem, používáte ho rádi a často. Zaznamenat si do něj sebemenší drobnost je praktické a zároveň příjemná frajeřina... Takže pokud vaše ratolesti občas odpovídaly na dotaz „Máš domácí úkol?“ často frekventovaným slovem „Nevím.“, pospěšte si do e-shopu www.presco.cz a vyberte jim jeden z báječných školních diářů, díky kterým si zapíší rádi sebemenší drobnost.

Mléko od maminky je nejpřirozenější potrava pro každé novorozeně i miminko. Kromě výživy a imunitních látek, které putují v mléce k miminku, je kojení i způsobem, jak si miminko s maminkou budují úzký vztah. Někdy je ale kojení pěkná svízel a většina prvorodiček bude potřebovat trošku trpělivosti a zdravé sebevědomí.

Nebaví vás nudné školní batohy? Chcete něco praktického, ale zároveň výjimečného? Designéři americké značky MadPax  se inspirovali 3D technologií, punkem, zapojili svou kreativitu a vytvořili revoluční batohy pro školáky všech věkových kategorií. Ostny, bubliny, nebo plastická mozaika – každý si vybere.

Hraček pro nejmenší miminka a děti je na trhu více než dost. A zvlášť u prvního dítěte je náročnější vybírat mezi tou záplavou vhodné věci tak, abychom později nelitovali „vyhozených“ peněz na něco, s čím si dítě skoro nehrálo nebo to bylo naprosto nepraktické. Většina hraček nestojí pár korun, aby nad tím pak člověk mávl rukou. Jsou ale typy hraček, které rozhodně využijete. A to jsou omyvatelné hračky pro nejmenší – chrastítka, měkké knížky apod.

Problematikou očkování malých dětí se lékaři, rodiče i média zabývají čím dál častěji. Dříve byly nemoci jako černý kašel, tuberkulóza nebo neštovice onemocněním, na které vymřely třeba i celé vesnice, možná i kultury. Díky povinnému očkování se v našich končinách s epidemiemi tohoto druhu už nesetkáváme. Faktem ovšem je, že ne každé dítě snáší očkování dobře a v některých případech může dojít vlivem očkování k trvalým zdravotním následkům. A to žádný rodič pro své dítě nechce.

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Mistři kávy

Víte, kdo si umí opravdu vychutnat dobrou kávu? Mistři na výrobu prvotřídních káv baristi. Být baristou znamená vědět, umět a vytvářet. Baristi ví o kávě spoustu informací, umí vykouzlit kávu, cappuccino..., které je radost ochutnat, ale je na ně i krásný pohled. V soutěži na Venilafi soutěže si můžete zahrát o jeden kilogram prvotřídní kávy a knihu Profese Mistr Kávy v hodnotě 850,- Kč. Kniha je zároveň i skvělou pomůckou při absolvování kavárenského kurzu baristů. Barista-Mistr kávy rekvalifikační kurz akreditace MŠMT ČR stojí 15.000,- Kč, ale formou rekvalifikace přes Úřad práce je ZDARMA.

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE II EDP

Parfémovaná voda SIGNATURE II EDP je jako dračice mezi vůněmi. Silná, pronikavá, intenzívní. Poslední dvě testované parfémované vody se dají přirovnat k mírnému vánku a vichřici. Takový byl mezi nimi rozdíl. MARIYAM EDP jemná jako vánek pro ženy křehké, romantické, tajemné a SIGNATURE II EDP od stejné značky Royal Diwan Group, ale vůně, která svou silou skoro až „vyrazí dech“. Parfém určitě není pro „šedé myšky“. Naopak vynikne na ženě odvážné, extravagantní, sebevědomé, úspěšné...

Upoutávky

Perfektra.cz – zázračná melasa

Třtinová melasa je přírodou harmonizovaná soustava vitamínů, minerálů a stopových prvků. Speciálně třtinová melasa, která se rodí při výrobě tmavého třtinového cukru, je přímo zázračným koncentrátem stopových prvků a látek, které v běžné stravě chybí a musely by být dodávány medikamentózní cestou. Výhodou tohoto produktu je i přírodní forma všech složek, což usnadňuje jejich vstřebávání. Díky svým účinkům a tmavé barvě bývá třtinová melasa nazývána Černý zázrak.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena