^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Eredic.cz

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

No Poo - Pro zdravější vlasy

Při pravidelném slídění po internetu jsem narazila na odkaz o převratnou péči o vlasy zvanou No Poo - Mytí vlasů bez šampónu. Musím se přiznat, že mě to docela zarazilo, protože jsem si nedovedla představit, že si umyji vlasy něčím jiným, než voňavým krémovým šampónem. Leč začetla jsem se a ono to docela dávalo smysl.

 

Šampóny, ať je jejich účinnost jakkoliv propagována kosmetickými výrobci, jsou pro vlasy i pro životní prostředí velmi nezdravé. Jednou ze složek, kterou obsahují, jsou sulfáty. Tyto látky se do šampónů přidávají kvůli odstranění mastnoty. Jenže pokud odmastí vlasy, odmastí i pokožku hlavy. Ta se tak stává podrážděnější a citlivější.

Další látky, které mohou způsobit problémy, jsou barevné pigmenty a minerální oleje. Tyto esence fungují jako igelitový pytel a zamezují přísunu kyslíku ke kožním buňkám. Nedostatečně okysličované buňky se špatně regenerují a rychleji stárnou.

A to nemluvím o obalech od šampónů, které zatěžují životní prostředí a nedají se recyklovat. Rovněž zbytky šampónů nejsou rozložitelné a k jejich likvidaci je nutno použít další chemická činidla.

Oproti těmto chemikáliím je metoda No Poo naprosto přírodní a nenáročná. Stačí nám k tomu to, co nabízí každá domácí spižírna. K mytí vlasů stačí směs jedlé sody a vody. Pro vlasy průměrné kvality stačí smíchat jeden hrneček vody s jednou lžící sody. Smícháním těchto dvou látek se vytvoří účinná a šetrná látka na bázi mýdla, která bez problému vlasy umyje. Před samotnou aplikací je nutno vlasy propláchnout vlažnou vodou - nejlépe o teplotě lidského těla. Pokud máte vlasy hrubší a kudrnaté ( jako například já), můžete lžičku sody přidat. Pokud jsou vlasy jemnější, stačí méně než lžička. Roztok vmasírujte do vlasů. Ideální doba masáže je cca 2 minuty. Poté stačí jen opláchnout vlažnou vodou.

Já při své macešské péči o vlasy jsem si doteď nezvykla používat různou následnou péči o vlasy - kondicionéry, balzámy, ozdravné kůry. Ale pokud je na to někdo zvyklý a chce praktikovat No Poo metodu, kondicionér mu nahradí jablečný ocet. Jedna lžíce jablečného octa smíchaná s jedním hrnek vody. Stačí vmasírovat po celé délce vlasů a je hotovo.

Pokud se chcete vrhnout na tuto metodu, tak opatrně. Ze šampónů je nutno na No Poo přecházet pozvolna, aby nenastal pro vlasy šok. Každá náhlá změna není dobrá a vlasy by mohly reagovat nežádoucím způsobem. Například tím, že začnou padat, třepit se a podobně.

Jsou tací jedinci, kteří praktikují mytí vlasů každý den. V případě No Poo metody se to nedoporučuje. Pokud máte vlasy, které nevyžadují zvláštní péči, v pohodě stačí aplikovat metodu jednou týdně. Maximálně dvakrát. Příliš častá aplikace jedlé sody by mohla vést k vysoušení a následné lámavosti vlasů. Pokud má někdo potřebu oplachovat vlasy denně, je vhodnější použít výluh z bylinek - například rozmarýn, šalvěj, heřmánek, kopřiva. Pokud nějaká dáma lpí na své blond hřívě, je ideální heřmánek. Pokud je někdo stoupenec tmavé kštice, jako já, ideální je rozmarýn a šalvěj.

I metoda No Poo počítá s problémy, které mnohé z nás postihují. Jedním z těchto problémů jsou mastné vlasy. V tomto případě je nutné udělat roztok s větším podíle, jedlé sody a naopak slabší roztok jablečného octa.

Dalším problémem, se kterým se osobně už léta potýkám, jsou nepoddajné kudrnaté vlasy. V tomto případě použijte jablečný ocet s polovičním množstvím vody, což vydá za silnější kondicionér. 

Na suché vlasy je ideální roztok s menším množstvím sody a přísadou olivového oleje. Konečně posledním problémem, který postihuje spoustu lidí, jsou lupy. Na ošetření je nejlepší Tee tree oil. Léčivý roztok připravíme z deseti až dvaceti kapek oleje a misky vody. Připravenou substanci vmasírujeme do vlasů, necháme zhruba 10 minut působit a potom pořádně opláchneme.

Musím se přiznat, že mě až zarazila jednoduchost této metody.  Netřeba shánět složité preparáty. Netřeba obíhat značkové drogerie, popřípadě kadeřnictví, kde vám za nemalý peníz poradí a prodají žádaný přípravek. Stačí jedna návštěva supermarketu a máte všechno, co potřebujete. Někdy se návrat k metodám našich babiček a prababiček asi opravdu vyplatí.


 

Komentáře   

#2 Daniela 2017-02-16 06:33
Já to začala zkoušet se žitnou moukou, ta funguje skvěle. Sodu jsem ještě nezkusila... Občas je potřeba vlasy v rychlosti oživit bez namáčení (není na to čas), to si pomůžu škrobovým přípravkem. Tváří se na venek strašně uměle, ale je to jen neškodný škrob. A umí toho v momentu nouze hodně ;-)
Citovat
#1 ondra 2016-10-24 20:48
mijete vlasy htel bich se objednat
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Nebuďte fádní, buďte originální. Za pomoci módy z barevných pixelů!

Líbilo by se vám mít krásnou tašku s originálním obrázkem, který by vyjadřoval, co máte rádi? Chcete svému dítěti koupit takový batoh, jaký v jeho třídě nebude mít obdoby? Na trhu se objevila novinka, se kterou si můžete hrát, tvořit a hlavně dát vašem oblíbeným věcem punc originality!

Testování, recenze

Úklidová sada Dishmatic - testování

 

Naši čtenáři testovali úklidovou sadu Dishmatic. Testujících bylo celkem 15, přihlásili se přes naši výzvu. Sada obsahovala 1x násadu s houbičkou, 1x násadu s drátěnkou a 1x násadu s kartáčem. Po zhruba 14 dnech používání sady Dishmatic nám poslali své reakce. Přišlo 15 pozitivních reakcí s pár připomínkami. Všechny reakce si můžete přečíst v tomto článku. Redakce upravovala texty pouze stylově, v obsahu se nic nezměnilo.

Upoutávky

RAIN – punčochové zboží

Podzimní nečas a lehké přízemní mrazíky nás pomalu nutí odkládat letní oblečení a sáhnout po něčem teplejším a také dostatečně pohodlném. V dřívějších dobách se ne vždy pohodlí a teplo snoubilo s elegancí a kvalitou. Firma RAIN – punčochové zboží poskytuje široký výběr nejen ponožek, punčoch a spodního prádla, ale i domácí obuvi a oblečení, které v sobě spojuje účelnost a pohodlí s elegantním vzhledem a příznivou cenou.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena