^Zpět nahoru

logo

Nezestarni.cz

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Von-hanke.cz

Přihlášení

Eredic.cz

Enioshop.cz

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

No Poo - Pro zdravější vlasy

Při pravidelném slídění po internetu jsem narazila na odkaz o převratnou péči o vlasy zvanou No Poo - Mytí vlasů bez šampónu. Musím se přiznat, že mě to docela zarazilo, protože jsem si nedovedla představit, že si umyji vlasy něčím jiným, než voňavým krémovým šampónem. Leč začetla jsem se a ono to docela dávalo smysl.

 

Šampóny, ať je jejich účinnost jakkoliv propagována kosmetickými výrobci, jsou pro vlasy i pro životní prostředí velmi nezdravé. Jednou ze složek, kterou obsahují, jsou sulfáty. Tyto látky se do šampónů přidávají kvůli odstranění mastnoty. Jenže pokud odmastí vlasy, odmastí i pokožku hlavy. Ta se tak stává podrážděnější a citlivější.

Další látky, které mohou způsobit problémy, jsou barevné pigmenty a minerální oleje. Tyto esence fungují jako igelitový pytel a zamezují přísunu kyslíku ke kožním buňkám. Nedostatečně okysličované buňky se špatně regenerují a rychleji stárnou.

A to nemluvím o obalech od šampónů, které zatěžují životní prostředí a nedají se recyklovat. Rovněž zbytky šampónů nejsou rozložitelné a k jejich likvidaci je nutno použít další chemická činidla.

Oproti těmto chemikáliím je metoda No Poo naprosto přírodní a nenáročná. Stačí nám k tomu to, co nabízí každá domácí spižírna. K mytí vlasů stačí směs jedlé sody a vody. Pro vlasy průměrné kvality stačí smíchat jeden hrneček vody s jednou lžící sody. Smícháním těchto dvou látek se vytvoří účinná a šetrná látka na bázi mýdla, která bez problému vlasy umyje. Před samotnou aplikací je nutno vlasy propláchnout vlažnou vodou - nejlépe o teplotě lidského těla. Pokud máte vlasy hrubší a kudrnaté ( jako například já), můžete lžičku sody přidat. Pokud jsou vlasy jemnější, stačí méně než lžička. Roztok vmasírujte do vlasů. Ideální doba masáže je cca 2 minuty. Poté stačí jen opláchnout vlažnou vodou.

Já při své macešské péči o vlasy jsem si doteď nezvykla používat různou následnou péči o vlasy - kondicionéry, balzámy, ozdravné kůry. Ale pokud je na to někdo zvyklý a chce praktikovat No Poo metodu, kondicionér mu nahradí jablečný ocet. Jedna lžíce jablečného octa smíchaná s jedním hrnek vody. Stačí vmasírovat po celé délce vlasů a je hotovo.

Pokud se chcete vrhnout na tuto metodu, tak opatrně. Ze šampónů je nutno na No Poo přecházet pozvolna, aby nenastal pro vlasy šok. Každá náhlá změna není dobrá a vlasy by mohly reagovat nežádoucím způsobem. Například tím, že začnou padat, třepit se a podobně.

Jsou tací jedinci, kteří praktikují mytí vlasů každý den. V případě No Poo metody se to nedoporučuje. Pokud máte vlasy, které nevyžadují zvláštní péči, v pohodě stačí aplikovat metodu jednou týdně. Maximálně dvakrát. Příliš častá aplikace jedlé sody by mohla vést k vysoušení a následné lámavosti vlasů. Pokud má někdo potřebu oplachovat vlasy denně, je vhodnější použít výluh z bylinek - například rozmarýn, šalvěj, heřmánek, kopřiva. Pokud nějaká dáma lpí na své blond hřívě, je ideální heřmánek. Pokud je někdo stoupenec tmavé kštice, jako já, ideální je rozmarýn a šalvěj.

I metoda No Poo počítá s problémy, které mnohé z nás postihují. Jedním z těchto problémů jsou mastné vlasy. V tomto případě je nutné udělat roztok s větším podíle, jedlé sody a naopak slabší roztok jablečného octa.

Dalším problémem, se kterým se osobně už léta potýkám, jsou nepoddajné kudrnaté vlasy. V tomto případě použijte jablečný ocet s polovičním množstvím vody, což vydá za silnější kondicionér. 

Na suché vlasy je ideální roztok s menším množstvím sody a přísadou olivového oleje. Konečně posledním problémem, který postihuje spoustu lidí, jsou lupy. Na ošetření je nejlepší Tee tree oil. Léčivý roztok připravíme z deseti až dvaceti kapek oleje a misky vody. Připravenou substanci vmasírujeme do vlasů, necháme zhruba 10 minut působit a potom pořádně opláchneme.

Musím se přiznat, že mě až zarazila jednoduchost této metody.  Netřeba shánět složité preparáty. Netřeba obíhat značkové drogerie, popřípadě kadeřnictví, kde vám za nemalý peníz poradí a prodají žádaný přípravek. Stačí jedna návštěva supermarketu a máte všechno, co potřebujete. Někdy se návrat k metodám našich babiček a prababiček asi opravdu vyplatí.


 

Komentáře   

#2 Daniela 2017-02-16 06:33
Já to začala zkoušet se žitnou moukou, ta funguje skvěle. Sodu jsem ještě nezkusila... Občas je potřeba vlasy v rychlosti oživit bez namáčení (není na to čas), to si pomůžu škrobovým přípravkem. Tváří se na venek strašně uměle, ale je to jen neškodný škrob. A umí toho v momentu nouze hodně ;-)
Citovat
#1 ondra 2016-10-24 20:48
mijete vlasy htel bich se objednat
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Nová kniha Balení dárků

Kdy je dárkem už jen to, že je dárek zabalený? No přece, když ho zabalíte podle některého z návodů z knihy Balíme dárky. Nová kniha tvořivého nakladatelství Metafora.cz vyšla v těchto dnech. Najdete v ní 30 skvělých návodů na stylové a originální balení dárků. Po pár lekcích už zaručeně o Vánocích a na oslavách každý pozná, že tak skvěle zabalený dárek musí být jen od vás:)

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE II EDP

Parfémovaná voda SIGNATURE II EDP je jako dračice mezi vůněmi. Silná, pronikavá, intenzívní. Poslední dvě testované parfémované vody se dají přirovnat k mírnému vánku a vichřici. Takový byl mezi nimi rozdíl. MARIYAM EDP jemná jako vánek pro ženy křehké, romantické, tajemné a SIGNATURE II EDP od stejné značky Royal Diwan Group, ale vůně, která svou silou skoro až „vyrazí dech“. Parfém určitě není pro „šedé myšky“. Naopak vynikne na ženě odvážné, extravagantní, sebevědomé, úspěšné...

Upoutávky

Asistent online

Současná hektická doba, kdy není jisté žádné zaměstnání, vede v mnoha případech k tomu, že mnozí začínají pracovat sami pro sebe. Vznikají malé firmy a velmi často si lidé zařizují tzv. domácí kanceláře. S provozem takového subjektu je spojeno mnoho agendy, se kterou mnohdy nemá čerstvý podnikatel zkušenosti. Nebo nastane situace, kdy je najednou agendy tolik, že nestačí 24 hodin dlouhý den.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena