^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Eredic.cz

T-zbozi

Vánoční světla

Letošní Vánoce budou zářící, svítící a blikající, až budou oči přecházet. T-obchody.cz pro vás připravily e-shop www.T-vanocniosvetleni.cz zaměřený výhradně na dekorativní a Vánoční osvětlení. Až uvidíte širokou a úžasnou nabídku, neodoláte a pořídíte si pár dalších LED kousků do sbírky, pro krásnější a romantičtější výzdobu bytu či zahrádky nejen o Vánocích. Vybírat můžete z řetězů, kabelů, hadic, stromků, hvězd a z dalších svítících dekorací, které spolehlivě promění každou místnost a koutek v kouzelné místo. 

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Cestování

Články o cestování, tipy na výlety, dovolenou v Česku i v zahraničí...

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.

Dobře zvolenou dovolenou s dětmi si můžete celá rodina krásně užít. Určitě nejdůležitější je vybrat místo dovolené tak, aby cesta nebyla příliš dlouhá a náročná a aby na místě bylo dost atrakcí a možností, které děti zabaví a vy si odpočinete. Chorvatsko je zemí, kam se snadno dostanete, dobře se tam domluvíte, ceny jsou skoro stejné, jako u nás a protože je to země žijící především z turistického ruchu, je dokonale vybavená pro všechny typy turistů, tedy i pro rodiny s dětmi.

Patrně jste již zaznamenali novinku, kterou je novela silničního zákonu, jenž nařizuje, že musíte nosit reflexní prvky. A nezáleží na tom, zda jste cyklista nebo obyčejný chodec. Samozřejmě to není nutné v úplném světle, ale za snížené viditelnosti, mimo obec, je to nezbytnost. 

Stylové batohy a zavazadla italské značky Tucano jsou známé pro svůj živelný design, plné využití nejmodernějších technologií i italskou preciznost a vkus. Dva bratři Franco a Gianni Luini založili firmu v roce 1985 v Miláně. Název Tucano vznikl až o pár let později, kdy jeden z bratrů podnikl dobrodružnou cestu po Brazílii. Brazilská rozmanitost a živé barvy v přírodě patří k důležitým inspiracím také při vytváření designu výrobků Tucano.

Nabídek na dovolenou jsou desetitisíce. Vybrat z nich tu pravou může být pořádně těžký úkol. A pokud na dovolené zjistíte, že půlka informací byla nesprávná, může to vytoužený týden nebo dva nezapomenutelně pokazit. Ale naštěstí existují léty prověřené cestovky, které mají osobně prověřené hotely i sjezdovky. Jednou z těchto perel je cestovní kancelář BlueSport.cz.

Zimní dovolená v Egyptě vám může přinést víc pozitiv, než letní. Už jen to, že za teplem a sluníčkem vyrazíte v době, kdy je u nás zima a nepřívětivá tma nebo šero většinu dne, vám pozvedne náladu. Navíc nejsou letoviska přecpaná turisty, ceny zájezdů jsou za skvělé ceny, z vyhřátých bazénů se vám nebude chtít ven...

Chorvatsko je stále nejoblíbenější zemí, kam jezdí Češi na dovolenou. Vybírat můžete odpočinkovou i aktivní dovolenou s výpravami za památkami nebo turistikou. V Chorvatsku vás čeká krásně čisté moře, většinou se domluvíte i česky, výborná zmrzlina, čerstvé ryby i zelenina, skvěle připravené třeba na grilu, nádherná krajina i místa se spoustou památek. Každý si v Chorvatsku vybere snadno přesně ten typ dovolené, který preferuje. S Chorvatsko last minute nabídkami ušetříte až 50% z ceny ubytování.

Detaily utváří dokonalý celek. Ventilek na cyklistickém kole nebo na kole u auta apod. je maličký detail, ale pokud tento maličký detail svítí a má tvar lebky, mění obyčejné kolo v „cool super odvaz“. Takže pokud hledáte skvělý dárek, který vašeho puběrťáka, rebelskou dcerku, muže, přítele... nadchne, určitě se podívejte na tyto vtipné a přitažlivé svítící ventilky.

Jaký běžný dopravní prostředek je pro cestování s malými dětmi nejvhodnější? Auto, autobus nebo vlak? Auto se může zdánlivě jevit jako nejpohodlnější, ale děti v něm musí být neustále připoutané, nemají žádnou možnost pohybu. Ovšem na cesty s malými dětmi potřebujeme daleko více, než jen dopravní prostředek, pokud si chceme užít i samotné cestování.

Je více důvodů, proč navštívit německé město Drážďany. Můžeme začít třeba snadnou dopravou. Vlakem se z Brna do Drážďan dostanete pohodlně za 5 hodin bez přestupování, z Prahy za 2 hodiny. Na zámku Moritzburg u Drážďan se točila slavná česká Popelka. A přímo v Drážďanech čeká mnoho kulturních i jiných zážitků. Město má velký kulturní a umělecký význam pro celý svět. Skvostem je například Zwinger, komplex barokních staveb, který nechal postavit polský král August II. Silný.

Oxford a Oxfordská univerzita jsou oblíbeným cílem pro školní zájezdy. Místa s velkým věhlasem a historií jsou ale hojně vyhledávané nejen studenty a učiteli. Rádi se do nich podíváme i my ostatní. K návštěvě Oxfordu nás láká historie, zachovalé historické budovy, vznešenost jedné z deseti nejprestižnějších univerzit světa, slavná jména i slavné filmy. Třeba Harry Potter, ale také Pán prstenů, Hobit, Letopisy Narnie... Všechny mají s Oxfordskou univerzitou něco společného.

Určitě víte, čemu se říká Rakousko, možná víte, kde leží Korutany a třeba víte i to, čemu se říká „zážitková karta“.  My jsme jednu takovou objevili loni, a sice tu, o které se na internetu píše, že je nevýhodnější a patří k nejoblíbenějším produktům pro oblast cestovního ruchu v Evropě.   

Dnešní kempování u moře je moderní pohodlnou dovolenou. Mobilní domy mají v kempech často klimatizaci, jsou v těsné blízkosti moře a přitom v přírodě. V areálu kempů obvykle najdete i směnárnu, obchod, trafiku, restauraci a do obcí či měst se dostanete pěšky. Moderní kempování je tak úžasná svobodná dovolená za výhodnější ceny, než v hotelech.

Jezdíte na kole pro radost, na výlety nebo do práce? Pořiďte si sedlo, se kterým se nezapotíte. Tedy nezapotíte se v určitých partiích, na kterých ale velmi záleží. Sedlo na kolo VERTU je totiž maximálně prodyšné. Obsahuje mnoho otvorů, díky nim je větrání dokonale vyřešené i při delší jízdě. Navíc má toto sedlo i další skvělé vlastnosti.

Ulice jihoafrického města George byly již od samého rána tak trochu v obležení. Tedy nešlo o obležení v pravém smyslu slova, ale prostě chodníky byly v onen den, tedy ve středu, zaplněnější než obvykle.

Termosky americké značky Stanley jsou právem považovány za legendu. Od jejich vynálezu v roce 1913 je využívají na cestách, pod stanem, při práci venku... už čtyři generace. Víc jak sto let jsou tyto výrobky zdokonalovány a na světě nepotkáte kvalitnější termosku, ve které oběd vydrží teplý opravdu až do oběda nebo chladná voda klidně i 150 hodin. 

Máte-li namířeno na jih Francie a nejste-li zrovna fanoušci přeplněných mořských pláží, můžete zakotvit na břehu (pravda, taky přeplněném) přehradního jezera Lac de Sainte-Croix. Druhé největší jezero bylo vybudováno na řece Verdon, která do jezera přitéká největším kaňonem v Evropě – Grand  canyon du Verdon. 

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Krásnější sny s lapačem snů

Podle legend severoamerických indiánů umí lapač snů zachytit špatné sny. Krásné sny sklouznou po peříčku lapače do duše spícího. Zachycené ošklivé sny zničí ráno denní světlo. Lapače se věší buď někam do místnosti, kde lidé spí, nebo přímo nad postel (hlavu) spícího. Jejich zpracování má také svůj hlubší význam.

Testování, recenze

Testování přípravků Actimaris

Deset z našich čtenářů mělo možnost testovat zdarma dva výrobky ActiMaris. Byl jím ActiMaris Sensitiv roztok a Actimaris Gel. Po 14 dnech testování nám čtenáři napsali své pocity a zdravotní výsledky podle předem zadaných 4 bodů. Jak dopadlo nezávislé testování těchto přírodních přípravků  urychlujících hojení ran se dočtete dále. Nicméně všech deset čtenářů by přípravky ActiMaris doporučilo svým známým. Takže deset z deseti:) 

Upoutávky

Ráj triček

Jen málo kousků oblečení se těší tak neutuchající popularitě u všech věkových skupin a obou pohlaví. A jen málokteré oblečení vypovídá o osobnosti svého majitele. Jedním z tohoto mála bylo, je a bezesporu ještě dlouho bude tričko. Provází nás v práci, ve volném čase, při sportu a mnohdy i ve spánku.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena