^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Přeprogramujte svou mysl na úspěšnější život

Co vám v životě chybí? Víc uznání, víc peněz, vyšší sebevědomí...? Na všem se dá pracovat. Mozek je úžasný orgán s mnoha netušenými možnostmi a schopnostmi. Ve spolupráci s psychikou dokáže v životě přinést úspěch a štěstí nebo naopak jednu pohromu za druhou. Víme a prozradíme vám, jak mozek a psychiku jednoduše přenastavit na pozitivní a příjemnou spolupráci.

Cestování

Články o cestování, tipy na výlety, dovolenou v Česku i v zahraničí...

Chorvatsko není na písečné pláže příliš bohaté, nicméně se zde najdou takové, které byste rozhodně měli navštívit. Najdete zde pláže bohaté na turistický ruch, zábavu, nejrůznější atrakce a sporty, ale také odlehlé kouty s nádhernou přírodou. Dovolená v Chorvatsku pro vás bude nezapomenutelným zážitkem, ať už si vyberete jakoukoliv pláž.

V době letních dovolených cestujeme mnohem častěji, než kdykoliv jindy. Kromě krásných zážitků a chvil strávených s rodinou, by pro nás měl být prioritou i šťastný návrat a hladký průběh cesty samotné. Ze všeho nejvíc se snažíme ochránit naše nejmenší. Proto mezi povinnou výbavu při cestách s dětmi patří autosedačka.

Rádi cestujete a chcete se pochlubit originálním cestovatelským deníkem? Nebo máte školáka, kterého byste rádi nadchli pro studium zeměpisu a zatím se nedaří? Internetový obchod www.levnezde.cz nabízí stírací mapu světa.  Můžete ji využít k zaznamenávání prozkoumaných oblastí nebo školákovi umožnit objevit si svět postupným setřením mapy.

Léto, sluníčko, pohoda. Nezbytné atributy, které doprovází fenomén zvaný dovolená. Většiny z nás se zmocňuje lehká nervozita a touha poznávat cizí kraje se znásobuje. Začínáme plánovat, kam to letos bude. Velmi oblíbenou prázdninovou destinací českých turistů je poměrně dlouhou dobu Chorvatsko. Nádherné moře, přátelští lidé a hlavně velmi snadná dostupnost pro cestovatele, kteří preferují cestování na vlastní pěst.

Nastává doba dovolených a stále více lidí vyráží za aktivním odpočinkem. Jedním ze způsobů, jak trávit dovolenou v pohybu a přitom šetřit své klouby, je cyklistika. Toto sportovní odvětví zažívá v poslední době doslova boom. Rekreační cyklisty lze potkat prakticky na jakémkoliv místě. Kolo je rychlé, tiché a pohyb obohatí naše tělo o kyslík a energii.

Pokud plánujete strávit letošní dovolenou v zahraničí, neměli byste opomenout si sjednat vhodné cestovní pojištění. Vydat se do zahraničí bez uzavřeného cestovního pojištění (byť jedete jen na pár dní), je velmi riskantní a může vám ve výsledku způsobit nemalé problémy. Ceny za lékařskou péči i pobyt v nemocnici jsou totiž v zahraničí dosti vysoké a v případě vážnějších úrazů se mohou vyšplhat až do miliónů korun. Raději neriskujte… V dnešním článku vám poradíme, podle čeho cestovní pojištění vybírat a kde si jej výhodně sjednat.

Blankytně modré moře, bílé kamenité pláže a přátelští lidé, kteří vás uvítají kdykoliv a rozdělí se o všechno. To je Chorvatsko. Země, kde se snoubí typicky evropská kultura s příměsí orientu a nádechu byzantské říše. Vzhledem k poměrně blízké vzdálenosti od naší republiky je to ideální destinace pro turisty, kteří se rozhodnou cestovat autem a poznávat krásy této jihoevropské země zblízka.

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.

Dobře zvolenou dovolenou s dětmi si můžete celá rodina krásně užít. Určitě nejdůležitější je vybrat místo dovolené tak, aby cesta nebyla příliš dlouhá a náročná a aby na místě bylo dost atrakcí a možností, které děti zabaví a vy si odpočinete. Chorvatsko je zemí, kam se snadno dostanete, dobře se tam domluvíte, ceny jsou skoro stejné, jako u nás a protože je to země žijící především z turistického ruchu, je dokonale vybavená pro všechny typy turistů, tedy i pro rodiny s dětmi.

Patrně jste již zaznamenali novinku, kterou je novela silničního zákonu, jenž nařizuje, že musíte nosit reflexní prvky. A nezáleží na tom, zda jste cyklista nebo obyčejný chodec. Samozřejmě to není nutné v úplném světle, ale za snížené viditelnosti, mimo obec, je to nezbytnost. 

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na bavlněné povlečení podruhé a zase jinak

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena