^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Eredic.cz

T-zbozi

Kouzelné světelné dekorace

Místo obyčejné lampičky rozsvítíte dítěti na spaní okouzlujícího svítícího méďu. Vedle gauče postavíte svítící stromek, do tmavého koutu umístíte svítící hvězdu... Všechno to jsou malé dekorace, které vykouzlí velkou atmosféru tepla a bezpečí.

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.


Dobře promyslete, co všechno sebou vezmete. Zvlášť pokud bude plné auto lidí. Napěchovat zavazadla i na spolucestující není dobrý nápad. Budou mít velké nepohodlí a při protahování nohou během zastávek, by se museli pokaždé nejdřív odskládat. Ideální je zahrádka a zavazadlový box na střeše, kam můžete uložit většinu zavazadel, která budete potřebovat až na místě dovolené. Tašky s věcmi, které byste mohli potřebovat během cesty si uložte do kufru auta až na konec nahoru, abyste je pak nemuseli dlouho hledat. A u sebe můžete mít už jen malá příruční zavazadla s doklady, penězmi, mapou, občerstvením.

Pokud nemusíte, nikdy nevyjíždějte do Chorvatska v pátek večer a v sobotu. To jsou silnice ucpané k prasknutí a nevyhnete se dlouhotrvajícím zácpám. Což zvláště pro děti, v horku a autě může být příliš drsná zkušenost. Ideální je vyrazit v podvečer. Děti se v autě přes noc prospí a cesta jim uteče rychleji. Po dvou hodinách si dělejete zastávky na protažení a je-li to jen trochu možné, prostřídejte se během cesty při řízení.


Do Chorvatska se autem dostanete přes Slovinsko, nebo Maďarsko, či Německo. Záleží ze které části ČR vyrážíte a kam v Chorvatsku míříte. Nezapomeňte na dálniční známky v zemích, kde pojedete přes dálnice. Ve Slovinsku měří dálnice pouze 50km, přesto musíte za 7denní dálniční známku zaplatit 150 EUR. Nicméně můžete dálnici objet jinou trasou po běžných komunikacích. Protože je Chrovatsko zemí turistů a na turistickém ruchu závislá, jsou místní komunikace a dálnice ve velmi dobrém stavu a bude se vám cestovat dobře. Pokud se vydáte na některý z ostrovů, jsou lepší mosty, než trajekty. Na mostech nemusíte čekat ani platit poplatky.

Další tipy, trasy a návody najdete v článku Autem do Chorvatska na webu UbytovanivChorvatsku.cz, kde najdete i nabídky na soukromé ubytování přímo od majitelů nemovitostí v Chorvatsku.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Čtyřicítka s nadhledem

40 let, to není žádný věk. Naučili jsme se všechno nezbytné a teď je čas to zúročit v dalším životě a užít si každý den. A začít můžeme na oslavě našich čtyřicátých narozenin. Rozhlašte, že toužíte po vtipných a nejlépe naprosto nepraktických dárcích, protože je čas si zase trochu zablbnout.

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE II EDP

Parfémovaná voda SIGNATURE II EDP je jako dračice mezi vůněmi. Silná, pronikavá, intenzívní. Poslední dvě testované parfémované vody se dají přirovnat k mírnému vánku a vichřici. Takový byl mezi nimi rozdíl. MARIYAM EDP jemná jako vánek pro ženy křehké, romantické, tajemné a SIGNATURE II EDP od stejné značky Royal Diwan Group, ale vůně, která svou silou skoro až „vyrazí dech“. Parfém určitě není pro „šedé myšky“. Naopak vynikne na ženě odvážné, extravagantní, sebevědomé, úspěšné...

Upoutávky

Tipy na vánoční dárky

Jaká je společná noční můra téměř všech žen po celém světě? Napovíme vám: přichází s železnou pravidelností jednou do roka, zahrnuje spoustu stresu a většině něžného pohlaví nedá spát už několik měsíců předem. Správně, jde o Vánoce. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena