^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak rozumně shodit přebytečná kila

Jojo efekt je strašák všech, kdo se snaží shodit přebytečná kila. Při nerozumném hubnutí formou nezdravých diet, kdy shodíte kila rychle, ale pokračujete po ukončení diety v běžném způsobu života, se vám stará váha zase rychle vrátí a obvykle přibudou ještě nějaká ta kila nohoru. Tomu se říká jojo efekt.

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.


Dobře promyslete, co všechno sebou vezmete. Zvlášť pokud bude plné auto lidí. Napěchovat zavazadla i na spolucestující není dobrý nápad. Budou mít velké nepohodlí a při protahování nohou během zastávek, by se museli pokaždé nejdřív odskládat. Ideální je zahrádka a zavazadlový box na střeše, kam můžete uložit většinu zavazadel, která budete potřebovat až na místě dovolené. Tašky s věcmi, které byste mohli potřebovat během cesty si uložte do kufru auta až na konec nahoru, abyste je pak nemuseli dlouho hledat. A u sebe můžete mít už jen malá příruční zavazadla s doklady, penězmi, mapou, občerstvením.

Pokud nemusíte, nikdy nevyjíždějte do Chorvatska v pátek večer a v sobotu. To jsou silnice ucpané k prasknutí a nevyhnete se dlouhotrvajícím zácpám. Což zvláště pro děti, v horku a autě může být příliš drsná zkušenost. Ideální je vyrazit v podvečer. Děti se v autě přes noc prospí a cesta jim uteče rychleji. Po dvou hodinách si dělejete zastávky na protažení a je-li to jen trochu možné, prostřídejte se během cesty při řízení.


Do Chorvatska se autem dostanete přes Slovinsko, nebo Maďarsko, či Německo. Záleží ze které části ČR vyrážíte a kam v Chorvatsku míříte. Nezapomeňte na dálniční známky v zemích, kde pojedete přes dálnice. Ve Slovinsku měří dálnice pouze 50km, přesto musíte za 7denní dálniční známku zaplatit 150 EUR. Nicméně můžete dálnici objet jinou trasou po běžných komunikacích. Protože je Chrovatsko zemí turistů a na turistickém ruchu závislá, jsou místní komunikace a dálnice ve velmi dobrém stavu a bude se vám cestovat dobře. Pokud se vydáte na některý z ostrovů, jsou lepší mosty, než trajekty. Na mostech nemusíte čekat ani platit poplatky.

Další tipy, trasy a návody najdete v článku Autem do Chorvatska na webu UbytovanivChorvatsku.cz, kde najdete i nabídky na soukromé ubytování přímo od majitelů nemovitostí v Chorvatsku.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena