^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.


Dobře promyslete, co všechno sebou vezmete. Zvlášť pokud bude plné auto lidí. Napěchovat zavazadla i na spolucestující není dobrý nápad. Budou mít velké nepohodlí a při protahování nohou během zastávek, by se museli pokaždé nejdřív odskládat. Ideální je zahrádka a zavazadlový box na střeše, kam můžete uložit většinu zavazadel, která budete potřebovat až na místě dovolené. Tašky s věcmi, které byste mohli potřebovat během cesty si uložte do kufru auta až na konec nahoru, abyste je pak nemuseli dlouho hledat. A u sebe můžete mít už jen malá příruční zavazadla s doklady, penězmi, mapou, občerstvením.

Pokud nemusíte, nikdy nevyjíždějte do Chorvatska v pátek večer a v sobotu. To jsou silnice ucpané k prasknutí a nevyhnete se dlouhotrvajícím zácpám. Což zvláště pro děti, v horku a autě může být příliš drsná zkušenost. Ideální je vyrazit v podvečer. Děti se v autě přes noc prospí a cesta jim uteče rychleji. Po dvou hodinách si dělejete zastávky na protažení a je-li to jen trochu možné, prostřídejte se během cesty při řízení.


Do Chorvatska se autem dostanete přes Slovinsko, nebo Maďarsko, či Německo. Záleží ze které části ČR vyrážíte a kam v Chorvatsku míříte. Nezapomeňte na dálniční známky v zemích, kde pojedete přes dálnice. Ve Slovinsku měří dálnice pouze 50km, přesto musíte za 7denní dálniční známku zaplatit 150 EUR. Nicméně můžete dálnici objet jinou trasou po běžných komunikacích. Protože je Chrovatsko zemí turistů a na turistickém ruchu závislá, jsou místní komunikace a dálnice ve velmi dobrém stavu a bude se vám cestovat dobře. Pokud se vydáte na některý z ostrovů, jsou lepší mosty, než trajekty. Na mostech nemusíte čekat ani platit poplatky.

Další tipy, trasy a návody najdete v článku Autem do Chorvatska na webu UbytovanivChorvatsku.cz, kde najdete i nabídky na soukromé ubytování přímo od majitelů nemovitostí v Chorvatsku.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Hra Cesta manželstvím pobaví

Stolní hra Cesta manželstvím vás nejen zabaví a pobaví, ale zároveň i skvěle potrénuje a prověří mezilidské vztahy. Hra je vhodná pro páry nebo pro širší rodiny. Budete se potýkat zábavnou formou se situacemi, které na vás čekají v manželství. Reakce ostatních hráčů vám napoví, jak by reagovali v reálném případě. Hrát se dá ve 2 nebo až v 6 lidech. Hra je vhodná pouze pro dospělé hráče.

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE VII EDP

Celá série dámských parfémů SIGNATURE z e-shopu Malikah.eu je luxusní a jedinečná. A parfém SIGNATURE VII EDP, vonící třeba i po fialkách, je další úžasnou kompozicí vůní od značky Royal Diwan Group. Už barva a provedení samotného flakónu, co vám připomíná? Blankytně modrá obloha, nebe bez mráčků, vůně léta, příjemná pohoda a relaxace. Taková je i vůně skrývající se uvnitř tohoto ručně tepaného a skvostně vypadajícího flakónu.

Upoutávky

Excafe.cz – kvalitní káva a čaj z celého světa

Voňavý společník pro ranní vstávání, vítaná vzpruha při únavě nebo příjemné zpestření odpočinku po namáhavém dni. To všechno je pro člověka káva. Mezi největší světové producenty této voňavé pochutiny patří Brazílie, Kolumbie, Vietnam a Indonésie. Pravlast má ale na africkém kontinentu. V Etiopii se nachází oblast příznačně nazývaná Kaffa, kde kávovníky rostou i divoce.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena