^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.


Slunné mořské chorvatské pláže přilákají desítky tisíc českých turistů ročně. A nejen pláže, ale i četné historické a přírodní památky. Pro turisty je bezesporu nejkrásnější částí Chorvatska Makarská riviéra. Pobřeží, táhnoucí se kolem „Jadranu“ - Jaderského moře, o délce cca 68 km. Na pobřeží najdete krásné pláže, nádhernou přírodu, historické památky. Potkáte zde příjemné lidi a určitě i mnoho česky mluvících turistů. Město Makarska je rušným přístavním městem, ve kterém láká promenáda s obchůdky a kavárnami. Za návštěvu rozhodně stojí kostel svatého Marka z 18. století, Františkánský klášter svaté Marie s archivem a knihovnou čítajícími přes 50.000 knih a časopisů a dalšími sbírkami obrazů, soch a starožitností.


Itálie je energická, romantická, vášnivá, napěchovaná kulturou, památkami a samozřejmě sluncem. Ať už navštívíte Řím, Benátky, Miláno, Kalábrii, ostrov Sicílie či Ischia..., všude potkáte historické pamětihodnosti a nádhernou přírodu.

Řím je hlavním a největším městem Itálie. Žijí v něm zhruba 3 miliony obyvatel. Podle legend byl založen před víc jak 700 lety před naším letopočtem Romulem a Remem, které odkojila vlčice. Po celá staletí zasahuje do historie Evropy a dokonce i světa. Dodnes jeho vliv trvá, ačkoli už není tak okatý. Z památek zmiňme např. Koloseum, dokončené za vlády Tita, sloužící ke gladiátorským zápasům. Mělo mimo jiné odvést pozornost běžných lidí od starostí o jídlo a bydlení a ochránit tak vládnoucí vrstvy od nevole obyčejných lidí. Centrem starověkého Říma bylo Forum Romanum. V minulosti zde stály baziliky, chrámy, paláce i trhy. Dnes už jde jen o torza starověkých památek. Andělský hrad, vybudovaný císařem Hadriánem pro potřeby pohřbívání rodinných příslušníků, je propojený s Vatikánem chodbou v hradbách. Uvnitř hradu je dnes muzeum se sbírkami zbraní a klenotů. Zmíněný Vatikán je stát uvnitř Říma. Má rozlohu 44 ha a necelých 1000 obyvatel. Jde tak o nejmenší mezinárodně uznaný stát na světě. K zajímavým místům Vatikánu patří bezesporu nádherné zahrady, muzea, Bazilika svatého Petra, Sixtinská kaple, Svatopetrské náměstí...

Romantické město ležící na severním pobřeží Jaderského moře se jmenuje Benátky. Patří k nejčastějším turistickým cílům na světě. Město leží na laguně. Kanály obklopené původními budovami, muzea a památky. Během roku v Benátkách proběhne mnoho festivalů a slavností všeho druhu. Historická část Benátek se nechází na 118 ostrovech a ostrůvcích, propojených 400 mosty. Architektonický skvost sám o sobě.

V Itálii najdete například i třetí největší zábavní park na světě Gardaland. Na ploše 700 ha si můžete užít 37 atrakcí, 18 obchodů, 6 restaurací, 23 oddychových míst a další. Z atrakcí zmiňme kupříkladu horské dráhy, podzemní dráhu, spuštění na voru po divoké řece ze 30 metrové výšky, 5D kino...

Na stránkách portálu Kamletos.cz najdete zajímavé akční tipy na zájezdy i dovolené.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Pošlete dárek se vzkazem

Láhev dobrého vína je skvělým dárkem k jakékoli příležitosti. K výročí, k narozeninám, nebo jen tak pro radost. Internetový obchod Darek-vino-vzkaz.cz vám k vybrané láhvi připraví kartičku se vzkazem, který si sami vyberete, vše krásně zabalí a do dvou dnů doručí buď na vaši adresu a vy si dárek předáte sami nebo jej doručí přímo tomu, komu jej chcete darovat.

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

Upoutávky

Nábytek Alfa – nábytek na míru

Máte malý byt a nemůžete si dovolit na spaní široké letiště? Nebo si rádi hovíte v pohodlném křesle typu „ušák“?  Firma Nábytek Alfa je český výrobce sedacího nábytku na míru s dlouhodobou životností. Výrobky jsou díky ,,nešizené´´ ruční výrobě s přesně danými postupy a špičkovým materiálům určeny na dobu minimálně 15 let používání v plné zátěži, včetně trvalého spaní. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena