^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Rozlučka se svobodou pro nevěstu

Poslední pořádná párty před tím, než se vdáte. To je rozlučka se svobodou pro nevěstu. Taková akce by měla být pořádná, nezapomenutelná, ale zároveň v rozumných mezích, aby následující svatební den byla nevěsta krásná, neopuchlá a střízlivá. Proto je důležité akci dobře naplánovat a místo nadmíry alkoholu párty oživit vtipnými nápady a zážitky.

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.


Slunné mořské chorvatské pláže přilákají desítky tisíc českých turistů ročně. A nejen pláže, ale i četné historické a přírodní památky. Pro turisty je bezesporu nejkrásnější částí Chorvatska Makarská riviéra. Pobřeží, táhnoucí se kolem „Jadranu“ - Jaderského moře, o délce cca 68 km. Na pobřeží najdete krásné pláže, nádhernou přírodu, historické památky. Potkáte zde příjemné lidi a určitě i mnoho česky mluvících turistů. Město Makarska je rušným přístavním městem, ve kterém láká promenáda s obchůdky a kavárnami. Za návštěvu rozhodně stojí kostel svatého Marka z 18. století, Františkánský klášter svaté Marie s archivem a knihovnou čítajícími přes 50.000 knih a časopisů a dalšími sbírkami obrazů, soch a starožitností.


Itálie je energická, romantická, vášnivá, napěchovaná kulturou, památkami a samozřejmě sluncem. Ať už navštívíte Řím, Benátky, Miláno, Kalábrii, ostrov Sicílie či Ischia..., všude potkáte historické pamětihodnosti a nádhernou přírodu.

Řím je hlavním a největším městem Itálie. Žijí v něm zhruba 3 miliony obyvatel. Podle legend byl založen před víc jak 700 lety před naším letopočtem Romulem a Remem, které odkojila vlčice. Po celá staletí zasahuje do historie Evropy a dokonce i světa. Dodnes jeho vliv trvá, ačkoli už není tak okatý. Z památek zmiňme např. Koloseum, dokončené za vlády Tita, sloužící ke gladiátorským zápasům. Mělo mimo jiné odvést pozornost běžných lidí od starostí o jídlo a bydlení a ochránit tak vládnoucí vrstvy od nevole obyčejných lidí. Centrem starověkého Říma bylo Forum Romanum. V minulosti zde stály baziliky, chrámy, paláce i trhy. Dnes už jde jen o torza starověkých památek. Andělský hrad, vybudovaný císařem Hadriánem pro potřeby pohřbívání rodinných příslušníků, je propojený s Vatikánem chodbou v hradbách. Uvnitř hradu je dnes muzeum se sbírkami zbraní a klenotů. Zmíněný Vatikán je stát uvnitř Říma. Má rozlohu 44 ha a necelých 1000 obyvatel. Jde tak o nejmenší mezinárodně uznaný stát na světě. K zajímavým místům Vatikánu patří bezesporu nádherné zahrady, muzea, Bazilika svatého Petra, Sixtinská kaple, Svatopetrské náměstí...

Romantické město ležící na severním pobřeží Jaderského moře se jmenuje Benátky. Patří k nejčastějším turistickým cílům na světě. Město leží na laguně. Kanály obklopené původními budovami, muzea a památky. Během roku v Benátkách proběhne mnoho festivalů a slavností všeho druhu. Historická část Benátek se nechází na 118 ostrovech a ostrůvcích, propojených 400 mosty. Architektonický skvost sám o sobě.

V Itálii najdete například i třetí největší zábavní park na světě Gardaland. Na ploše 700 ha si můžete užít 37 atrakcí, 18 obchodů, 6 restaurací, 23 oddychových míst a další. Z atrakcí zmiňme kupříkladu horské dráhy, podzemní dráhu, spuštění na voru po divoké řece ze 30 metrové výšky, 5D kino...

Na stránkách portálu Kamletos.cz najdete zajímavé akční tipy na zájezdy i dovolené.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Křehká a přitom živelná a exotická krása orchidejí a tilandsií

Prosluněný byt je idálním místem pro pěstování exotických orchidejí a tilandsií. Za péči se odmění svou krásou. Můžete díky nim proměnit váš byt v nádhernou tropickou zahradu, kde se budou všichni cítit příjemně. Stačí vám k tomu rostliny, dobře připravené pro pěstování v našich končinách a pár dobrých rad. Především na tyto dvě skupiny rostlin se zaměřuje i rodinné zahradnictví Lukscheiter.eu. Pan Lukscheiter se věnuje pěstování rostlin celý život. V roce 1990 založil zahradnictví a celé roky přispívá velkou měrou ke zdárnému pěstování a množení rostlin v našem klimatu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na bavlněné povlečení podruhé a zase jinak

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena