^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Eredic.cz

T-zbozi

Kouzelné světelné dekorace

Místo obyčejné lampičky rozsvítíte dítěti na spaní okouzlujícího svítícího méďu. Vedle gauče postavíte svítící stromek, do tmavého koutu umístíte svítící hvězdu... Všechno to jsou malé dekorace, které vykouzlí velkou atmosféru tepla a bezpečí.

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.


Slunné mořské chorvatské pláže přilákají desítky tisíc českých turistů ročně. A nejen pláže, ale i četné historické a přírodní památky. Pro turisty je bezesporu nejkrásnější částí Chorvatska Makarská riviéra. Pobřeží, táhnoucí se kolem „Jadranu“ - Jaderského moře, o délce cca 68 km. Na pobřeží najdete krásné pláže, nádhernou přírodu, historické památky. Potkáte zde příjemné lidi a určitě i mnoho česky mluvících turistů. Město Makarska je rušným přístavním městem, ve kterém láká promenáda s obchůdky a kavárnami. Za návštěvu rozhodně stojí kostel svatého Marka z 18. století, Františkánský klášter svaté Marie s archivem a knihovnou čítajícími přes 50.000 knih a časopisů a dalšími sbírkami obrazů, soch a starožitností.


Itálie je energická, romantická, vášnivá, napěchovaná kulturou, památkami a samozřejmě sluncem. Ať už navštívíte Řím, Benátky, Miláno, Kalábrii, ostrov Sicílie či Ischia..., všude potkáte historické pamětihodnosti a nádhernou přírodu.

Řím je hlavním a největším městem Itálie. Žijí v něm zhruba 3 miliony obyvatel. Podle legend byl založen před víc jak 700 lety před naším letopočtem Romulem a Remem, které odkojila vlčice. Po celá staletí zasahuje do historie Evropy a dokonce i světa. Dodnes jeho vliv trvá, ačkoli už není tak okatý. Z památek zmiňme např. Koloseum, dokončené za vlády Tita, sloužící ke gladiátorským zápasům. Mělo mimo jiné odvést pozornost běžných lidí od starostí o jídlo a bydlení a ochránit tak vládnoucí vrstvy od nevole obyčejných lidí. Centrem starověkého Říma bylo Forum Romanum. V minulosti zde stály baziliky, chrámy, paláce i trhy. Dnes už jde jen o torza starověkých památek. Andělský hrad, vybudovaný císařem Hadriánem pro potřeby pohřbívání rodinných příslušníků, je propojený s Vatikánem chodbou v hradbách. Uvnitř hradu je dnes muzeum se sbírkami zbraní a klenotů. Zmíněný Vatikán je stát uvnitř Říma. Má rozlohu 44 ha a necelých 1000 obyvatel. Jde tak o nejmenší mezinárodně uznaný stát na světě. K zajímavým místům Vatikánu patří bezesporu nádherné zahrady, muzea, Bazilika svatého Petra, Sixtinská kaple, Svatopetrské náměstí...

Romantické město ležící na severním pobřeží Jaderského moře se jmenuje Benátky. Patří k nejčastějším turistickým cílům na světě. Město leží na laguně. Kanály obklopené původními budovami, muzea a památky. Během roku v Benátkách proběhne mnoho festivalů a slavností všeho druhu. Historická část Benátek se nechází na 118 ostrovech a ostrůvcích, propojených 400 mosty. Architektonický skvost sám o sobě.

V Itálii najdete například i třetí největší zábavní park na světě Gardaland. Na ploše 700 ha si můžete užít 37 atrakcí, 18 obchodů, 6 restaurací, 23 oddychových míst a další. Z atrakcí zmiňme kupříkladu horské dráhy, podzemní dráhu, spuštění na voru po divoké řece ze 30 metrové výšky, 5D kino...

Na stránkách portálu Kamletos.cz najdete zajímavé akční tipy na zájezdy i dovolené.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Repasovaný počítač Dell GX780 vhodný i pro silnou herní nástavbu

Hledáte kvalitní, silný, rychlý a přitom velmi tichý počítač? Repasovaný počítač Dell GX780 hravě zvládne aplikace vyžadující víc operační paměti a jednodušší nebo starší hry. Vhodný je pro využití doma, pro celou rodinu, ale i v kancelářích, pro náročnější provoz. Počítač můžete rozšířit o další komponenty i na výkonný herní počítač, na kterém budete moci hrát i nejnovější PC hry. Cena je 6.490,- Kč a záruka 12 měsíců.

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

Upoutávky

Antikvariát Atlas Alfa

Příjemné přítmí, lehký nános prachu a nádherná vůně starých knih. Moudrost věků uložená v policích pod dozorem ještě moudřejšího prodavače a znalce v jednom. To je synonymum antikvariátu. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné takový ostrůvek starých časů a moudrosti najít, situace velí poohlédnout se po moudré knize jinde. Jedním z míst, kde lze naplnit odvěkou touhu po vědění, je internetový obchod a antikvariát Atlas Alfa.  

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena